هزینه تزریق چربی نانو در اصفهان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق چربی در اصفهان / نانوفت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

نانوفت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

هر چه افراد با افزایش سن مواجه می شوند به تدریج شاهد تغییراتی در ظاهر خود خواهند شد. این تغییرات می توانند شامل بروز خطوط اخم و خنده، کاهش حجم چربی صورت، بروز چین و چروک سطحی و به مرور زمان عمیق خواهند شد. همه این موارد سبب می شوند که ظاهر افراد پیرتر به نظر برسد و طراوت و شادابی خود را از دست بدهد. این موضوع برای اکثر افراد جلوه خوبی ندارد و خوشایند نخواهد بود. اکثر افراد در پی راه هایی هستند که این موارد را کاهش و یا به طور کامل محو کنند. یکی از روشهای جوانسازی پوست، تزریق نانوفت است.

آنچه در این مطلب میخوانید

نانوفت، چربی فرآوری شده بدن است که حاوی غلظت بالایی از سلولهای بنیادی است.سلول های بنیادی به سلول هایی گفته میشود که هنوز تمایز پیدا نکرده و قابلیت تمایز به سلول های اختصاصی را دارند و قادر هستند با تقسیم سلولی، سلولهای بنیادی بیشتری تولید کنند.این سلول ها در بازسازی بافت های آسیب دیده اهمیت بسیار زیادی دارند. در این روش درمانی، ابتدا سلول های بافت چربی از ناحیه ران ها یا شکم برداشته میشوند. این بافت چربی تکینک ویژه ای طی یک فرآیند پیچیده فرآوری شده و چربی بسیار لطیف و ابریشم گونه ای که حاوی سلول های بنیادی فراوانی است به دست می آید. مشخص شده است که نانوفت تأثیر معجزه ای در جوانسازی داشته و پوست های آسیب دیده و تغییر رنگ یافته یا آفتاب سوخته و پیر را بهبود می بخشد.

کاربرد نانوفت

تزریق چربی از موثرترین اقدامات جوانسازی پوست است که توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان قابل انجام می‌باشند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روشها و هماهنگی با مطب دکتر فاتحی با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

مزایای تزریق نانوفت

 1. اثرگذاری بسیار طولانی مدت
 2. مواد استفاده شده کاملاً طبیعی
 3. پروسه یک روزه با کم‌ترین ناراحتی و ریکاوری کوتاه مدت
 4. تزریق حداقلی با ریسک پایین عوارض
 5. زخم‌های کوچک در محل تزریق (چربی برداشته شده از ناحیه) و نبود زخم اضافی روی محل گیرنده تزریق
 6. بهبود در محل اهدا و محلی که چربی از آنجا برداشته شده است

مناطق تزریق نانوفت

 1. تزریق نانوفت در مناطق مختلف صورت از جمله زیر چشم، نواحی گردن و دست ها انجام می شود
 2. نانوفت زیر چشم: از نانوفت برای از بین بردن تیرگی، گودی و چروک زیر چشم استفاده می شود.
 3. نانوفت صورت: در نواحی مختلف صورت مانند خطوط لبخند دور لب ، از بین بردن چروک های سطحی در نواحی شقیقه و پیشانی، زاویه سازی صورت ، حالت دادن به گونه ها و رفع خطوط اخم
 4. تزریق نانوفت روی دست: از تزریق نانوفت برای ترمیم پوست نواحی پشت دست نیز استفاده می شود.
نانوفت

نحوه تزریق نانوفت

مرحله اول: برداشت چربی

معمولاً برداشت چربی توسط ابزارهای مخصوصی که کانول نامیده می‌شود بدون هیچ گونه برش و بخیه‌ای انجام می‌شود. مناطق قابل برداشت شامل قسمت بالا و پایین ناف، قسمت داخل و خارج ران، پهلوها و داخل زانو است. این مرحله توسط تزریق مایعی که تامیسنت نامیده می‌شود و نقش بی‌حسی و… را دارد انجام می‌شود.

مرحله دوم: آماده‌سازی

در این مرحله از کیت‌های مخصوص که کیت نانوفت نامیده می‌شود استفاده می‌شود بدین صورت که چربی برداشت شده را چندین بار از این کیت‌ها عبور داده تا مایع یکدست که همان نانوفت است به دست آید.

مرحله سوم: تزریق

محلول به دست آمده‌ از مرحله آماده‌سازی به سرنگ‌های مخصوص منتقل و تحت بی‌حسی موضعی به منطقه‌ هدف تزریق می‌گردد.

توصیه‌های قبل از تزریق نانوفت

 1. حداقل یک ماه قبل از تزریق، از مصرف سیگار، قلیان و سایر دخانیات خودداری کنید؛ زیرا این مواد می‌توانند روند بهبود زخم را در ناحیه برداشت به تأخیر بیندازند و باعث ایجاد خونریزی‌های غیرقابل‌کنترل شوند.
 2. حداقل یک هفته قبل از تزریق چربی به روش نانوفت، مصرف الکل را قطع کنید.
 3. از مصرف داروهایی مانند قرص‌های ضدالتهاب غیر استروئیدی، آسپیرین و ویتامین E خودداری کنید.
 4. قبل از تزریق چربی به روش نانوفت، آب کافی مصرف کنید و رژیم غذایی مقوی داشته باشید.

مراقبت‌های پس از تزریق نانوفت

بعد از تزریق چربی به روش نانوفت باید کارهایی را انجام دهید که از شدت یافتن عوارض جلوگیری می‌کنند. پس از تزریق ممکن است پزشک داروهایی را برای شما تجویز کند که باید به طور مرتب آنها را مصرف کنید. از مهم‌ترین مراقبت‌های پس از تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پی آر پی چربی نانو

در تزریق چربی نانو، می توان از افزودن پلاسمای غنی از پلاکت، (پی آر پی) برای بهبود نتایج، با افزایش عروق در اطراف سلول های چربی تزریق شده استفاده کرد. مانند تزریق چربی، پی آر پی از بدن خود بیمار برداشته می شود و سپس چرخانده می شود تا پلاکت های ترمیم کننده، زخم را متمرکز کنند.

ورم بعد از تزریق نانوفت

ورم‌های بعد از تزریق چربی در بیشتر مواقع کاملاً طبیعی و عادی هستند؛ بنابراین جای هیچ نگرانی وجود ندارد. زمانی که چربی بیش از اندازه به بدن تزریق شود، فرد شاهد تورم بعد از تزریق خواهد بود. درصد قابل‌توجهی از این سلول‌های چربی وارد چرخه سوخت‌وساز شده و ورم ناشی از تزریق چربی به‌ مرور و باگذشت زمان کاهش می‌یابد؛ اما اگر تورم بیش از حد آزاردهنده بود، برای رفع این تورم بهتر است به پزشک مراجعه شود.

نانوفت برای جای جوش

نانوفت یا نانوچربی به چربی فرآوری شده بدن گفته می شود که حاوی غلظت بالایی از سلول های بنیادی می باشد. سلول های بنیادی به سلول هایی گفته می شود که قابلیت تکثیر به سلول های اختصاصی را دارا می باشند و می توانند با تقسیم سلولی سلول های بنیادی بیشتری را تولید کنند. این سلول ها قادر به ترمیم بافت آسیب دیده مانند جای جوش هستند. سلول ها و فاکتورهای رشد داخل بافت چربی می توانند سلول های آسیب دیده را ترمیم و باعث تولید کلاژن شوند و خاصیت کشسانی به پوست بدهد و پروتئین های لازم برای پوست را تأمین کند.

کاندید مناسب نانوفت

تمامی افرادی که تمایل به جوانسازی و رفع اسکار پوست صورت خود دارند در صورتی که میزان مناسبی چربی در قسمت های شکم و یا کشاله ی ران داشته باشند می توانند کاندیدای مناسبی برای تزریق نانوفت باشند.

کاندید نامناسب تزریق نانوفت

 1. اگر اختلالات متابولیسم چربی دارید.
 2. دارای بیماری های شدید داخلی هستید.
 3. داشتن عفونت حاد یا نارسایی ارگان های داخلی
 4. اگر سابقه ترومبوز وریدهای عمقی و یا آمبولی ریوی دارید.
 5. اگر مشکلات انعقاد خون دارید و یا از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنید.
 6. تزریق چربی برای بیمارانی که به شدت لاغر هستند و دائم نوسانات وزنی دارند توصیه نمی شود.
 7. بیمارانی که دیابت کنترل نشده دارند و یا سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است
 8. بیمارانی که به HIV مبتلا هستند.

ماندگاری نانوفت

مدت زمان ماندگاری نانو چربی بین 9 تا 18 ماه است و بعد از این مدت نیاز به ترمیم مجدد دارد.

عوارض نانوفت

به طور کلی تزریق چربی به روش نانوفت اگر در یک کلینیک معتبر انجام شود، عوارض چندانی را برای شما به دنبال ندارد. از رایج‌ترین عوارض تزریق چربی به روش نانوفت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

علاوه بر این‌ها یک سری عوارض نادر هم وجود دارد که معمولاً به دلیل عدم رعایت مراقبت‌های بعد از عمل یا ماهر نبودن پزشک به وجود می‌آیند. این عوارض عبارت‌اند از:

 1. لخته شدن خون در زیر پوست
 2. عفونی شدن محل برداشت چربی یا محل تزریق‌ها
 3. احساس عدم تقارن در نواحی تزریق
 4. گلوله شدن چربی در زیر پوست.

هزینه تزریق چربی نانو

هزینه نانوفت، بسته به اینکه کدام ناحیه از بدن یا صورت موردنظر است و چه مقدار چربی برای ناحیه استفاده می‌شود متفاوت است؛ بنابراین هزینه تزریق نانوفت برای نواحی مختلف بدن و صورت با یکدیگر تفاوت دارد و نمی‌توان یک هزینه ثابت برای تمامی نواحی تعیین کرد. هزینه نانوفت همچنین به عوامل دیگری نظیر دستمزد پزشک و تجهیزات مورداستفاده قرار گرفته نیز بستگی دارد؛ زیرا دستمزد پزشکان با یکدیگر تفاوت دارد.

یکی از روشهای درمان لک صورت مزوتراپی است که با کلیک روی لینک می توانید درباره این روش اطلاعات بیشتری کسب کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031
موبایل مطب : 09135116500


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :تقیان [ 1402-09-02 ]
سلام برای رفع خط خنده هم میشه به جای تزریق ژل از روش نانوفت استفاده کرد

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفت بینی مناسب چه کسانی است؟لیفت بینی مناسب چه کسانی است؟

لیفت با نخ روشی است که در آن به آسانی با جا گذاری نخ هایی از جنس نخ های زیستی قابل جذب می توان سبب شکل دهی به نوک و پل دماغ شد. این نخ ها به وسیله سوزن های مخصوص کانولا به زیر پوست منتقل می شوند و با محکم کردن آن ها پزشک می تواند شکل بینی را مطابق میل شما تغییر دهد ... ادامه مطلب

بهترین سن تزریق بوتاکس چند سالگی است؟بهترین سن تزریق بوتاکس چند سالگی است؟

تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدارترین روش‌ های برطرف کردن چین و چروک‌ و جلوگیری از ایجاد آنها است. این روش زیبایی بدون نیاز به جراحی و توسط پزشک انجام می‌ شود. ... ادامه مطلب

بیماری لیکن پلان چیست؟بیماری لیکن پلان چیست؟

لیکن پلان یک بیماری التهابی پوستی است. این بیماری با بثورات خارش دار و غیر عفونی روی بازوها و پاها مشخص می شود. از برجستگی های کوچک و چند طرفه، به رنگ صورتی یا بنفش تشکیل شده است. ... ادامه مطلب

مزایای تزریق ژل بینی در مقایسه با جراحیمزایای تزریق ژل بینی در مقایسه با جراحی

تزریق ژل برای قوز بینی یکی از روش های درمانی و زیبایی برای برطرف کردن این ایراد موجود در بینی و زیباتر به نظر رسیدن صورت به ویژه از نمای نیم رخ دارد. ... ادامه مطلب