نقاط منع شده از تزریق بوتاکس
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس در اصفهان / مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از درمان های رایج امروزی است که برای رفع چین و چروک صورت و تعریق بیش از حد نواحی مختلف بدن مانند زیر بغل استفاده می شود. درمان زیبایی تزریق بوتاکس مانند هر روشی دیگری در کنار فواید زیادی که دارد ممکن است در شرایطی مشکلاتی هم ایجاد کند. مشکلات انجام تزریق بوتاکس در برخی مناطق ممکن است به خطرات جدی و غیر قابل درمان منجر شود به این مناطق، مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس می گویند.
فردی که تزریق بوتاکس را انجام می دهد می تواند نقش مهمی در بروز و یا جلوگیری عوارض و خطرات تزریق بوتاکس داشته باشد. اگر شما فرد بی تجربه را برای انجام بوتاکس انتخاب کرده باشید ممکن است نتواند مناطق ممنوعه را بشناسد و یا تزریق را به نادرستی انجام دهد، بنابراین در هنگام انتخاب فرد مناسب برای انجام تزریق بوتاکس باید به تخصص و تجربه فرد توجه کنید.

اگر مایل به استفاده از انواع روشهای جوانسازی پوست مانند تزریق فیلر و بوتاکس توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان هستید؛ لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با شماره تلفن 32245018 - 031تماس حاصل فرمایید.

دلایل ممنوع بودن تزریق بوتاکس در برخی از نواحی پوست

به دلیل اینکه بوتاکس با فلج نمودن عضلات می‌تواند در انقباض آنها تداخل ایجاد نماید و در نتیجه به از بین بردن چروک‌ها و افتادگی‌های پوست صورت بیانجامد، از این رو در برخی از نواحی پوست نمی‌توان از تزریق بوتاکس استفاده نمود. ممکن است تزریق بوتاکس در نواحی اطراف لب به فلج شدن این نواحی بینجامد و عمل تکلم و یا خوردن غذا را در فرد با مشکل روبرو نماید. از این رو بجز توسط پزشکان مجرب در این نواحی توصیه نمی‌شود. در پوست‌هایی که دارای عفونت پوستی هستند یا در کسانی که دارای برخی بیماری‌های عصبی عضلانی مانند می‌استنی گراویس هستند، این اقدام زیبایی توصیه نمی‌شود.

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

در واقع بوتاکس بر روی عضلاتی تأثیر می‌گذارد که به طور پیوسته دارای انقباض می‌باشند؛ زیرا این انقباضات عضلات در زیر پوست باعث ایجاد چین و چروک در صورت می‌شوند. تزریق بوتاکس با فلج کردن عضلات زیر پوست باعث از بین رفتن این انقباضات خواهد شد. در نتیجه برای دوره ۳ تا ۶ ماه به طور موقت چین و چروک‌های پوست را از بین می‌برد. در واقع بوتاکس باید در عضلاتی که دارای انقباض هستند تزریق شود تا بتواند آن نواحی را فلج نماید.
به طور معمول بوتاکس در نواحی بین ابرو‌ها، پیشانی و اطراف چشم مانند تزریق بوتاکس زیر چشم انجام خواهد شد. در سایر نواحی صورت بوتاکس تأثیری نمی‌گذارد. در واقع مناطقی که از نظر سازمان FDA برای تزریق بوتاکس مناسب هستند، سه نقطه اطراف هر چشم و پنج نقطه بین ابرو و پنج نقطه در پیشانی است. در سایر نواحی صورت تزریق بوتاکس مجوز Fda ندارد البته اگر پزشک بسیار متبحری را انتخاب کنید با بوتاکس های مجوز دار می تواند تغییرات زیبایی را در چهره شما ایجاد کند که در مقاله دیگری به آن خواهیم پرداخت از جمله بالاتر بردن نوک بینی،رفع لبخند لثه ای،کاهش چروکهای سطحی پوست،جمعتر شدن منافذ باز پوستی ،رفع دندان قروچه و بزرگی بیش از حد ناحیه فک،رفع افتادگی گوشه های دهان و …

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

نحوه تزریق بوتاکس

ابتدا پزشک باید پوست و وضعیت خطوط ایجاد شده را بررسی کند. تمامی ویژگی های ابرو، شکل و گود رفتگی‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد. باید اخم کنید تا پزشک بتواند خطوط و عمق آنها را تشخیص دهد. زمان لازم برای تزریق بوتاکس چند دقیقه (حداکثر 10 تا 15 دقیقه) می‌باشد و به‌طور معمول نیازی به بی‌حسی نمی‌باشد؛ اما ممکن است 20 تا 30 دقیقه قبل از تزریق از پماد بی‌حس‌کننده موضعی استفاده شود. تزریق بوتاکس با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف (مانند سرنگ انسولین) به عضلات خاص انجام می‌شود و با درد بسیار کمی توأم می‌باشد. تعداد تزریق، بسته به میزان چین و چروک دارد و فردی به فردی دیگر متفاوت است.

اقدامات و مراقبت‌های قبل از تزریق بوتاکس

  1. عدم مصرف داروی ضد التهاب تا ۲ هفته پیش از بوتاکس صورت
  2. خودداری از مصرف الکل و دخانیات، حداقل تا ۱ هفته پیش از بوتاکس صورت
  3. گزارش به پزشک در صورت مصرف مکمل‌های غذایی یا ویتامین به منظور پیشگیری از بروز حساسیت ناگهانی بر اثر تزریق بوتاکس صورت
  4. پرهیز از مصرف آنتی‌بیوتیک‌هایی همچون «جِنتامایسین»، «استرپتومایسین» و «کانامایسین» پیش از تزریق بوتاکس صورت
  5. در صورت استفاده از پنی‌سیلامین در درمان رماتیسم مفصلی و داروی ضد مالاریا «کلروکین»، «سیکلوسپورین» و بیماریهای مشابه در صورت کسب موافقت پزشک بیماری زمینه ای به بوتاکس اقدام شود)

اقدامات و مراقبت‌های بعد از بوتاکس

ماندگاری اثر بوتاکس

ماندگاری اثر بوتاکس حداقل 3 و حداکثر 9 ماه است که در افراد مختلف متفاوت است. تأثیر بوتاکس در اولین تجربه بیمار معمولاً کمتر از تزریقات بعدی است، بنابراین با تکرار تزریق هر 4-5 ماه یک‌بار می‌توانید ماندگاری نتیجه را بیشتر کنید.

موارد منع تزریق بوتاکس

هزینه بوتاکس

قیمت بوتاکس همچون سایر عمل‌هایی زیبایی متأثر از برندهای مصرفی در این زمینه، میزان مصرف دارو در نواحی مختلف، همینطور هزینه‌های کلینیک و دستمزد پزشک معالج خواهد بود. با این حال می‌توانید با تحقیق و بررسی لازم و با در نظر گرفتن برندهای مورد استفاده برای تزریق و نیز تعیین نمودن نواحی مختلف، با مشاوره رایگان در کلینیک مورد نظر از قیمت حدودی بوتاکس مطلع شوید.

عوارض عمومی بوتاکس

از عوارض اصلی و عمومی بوتاکس می‎توان به بروز سردرد پس از تزریق، تورم در ناحیه تزریق که کمتر دیده می‌شود، علائمی مشابه با سرما خوردگی و در برخی مواقع بسیار نادر افتادگی پلک اشاره نمود. شایان ذکر است موارد یاد شده پس از گذشت دوره نقاهت و فعال شدن بوتاکس به طور کلی برطرف خواهد شد.

اگر مایل به استفاده از انواع روشهای جوانسازی پوست مانند هایفوتراپی، آر اف فرکشنال و ... توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان هستید؛ لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با شماره تلفن 32245018 - 031تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031
موبایل مطب : 09135116500


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آفتاب سوختگی و درمان آنآفتاب سوختگی و درمان آن

کرمهای ضدآفتاب بسیار مؤثری برای محافظت در برابر پرتوهای فرابنفشUVA و فرابنفش(به ترتیب پرتو فرابنفش دارای طول موج بلند و کوتاه)، که اجزای نور خورشید هستند، مسئول سوختن و تغییرات سرطانی در پوست هستند. ... ادامه مطلب

چه بیماریهایی ایجاد خارش پوست میکنند؟چه بیماریهایی ایجاد خارش پوست میکنند؟

خارش پوست، حس ناخوشایندی در پوست است که شما را به خراشیدن و خاراندن پوست خود تحریک می‌کند. خارش پوست از علائم مشخصه بسیاری از بیماری‌های پوستی و از نشانه‌های غیرمعمول برخی از بیماری‌های سیستمیک است. ... ادامه مطلب

انواع نخ های جوانساز و تفاوت های آنهاانواع نخ های جوانساز و تفاوت های آنها

در روش‌های مختلف جوانسازی غیرتهاجمی مثل لیفت با نخ، کلاژن‌سازی پوست تحریک می‌شود. کلاژن‌های جدیدی که ساخته می‌شوند به پوست حجم می‌دهند، کانتور صورت را اصلاح می‌کنند و کاری می‌کنند که چندین سال جوان‌تر شوید. ... ادامه مطلب

تزریق فیلر به پشت دست چگونه انجام میشود؟تزریق فیلر به پشت دست چگونه انجام میشود؟

یکی از روش‌ های جوانسازی پشت دست، تزریق فیلر می‌ باشد. مجموعه متنوعی از فیلر های درمانی وجود دارد که به تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده و جراحان زیبایی آنها را به کار می‌ گیرند. ... ادامه مطلب