عوارض و مراقبتهای فیلر زیر چشم
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق ژل یا فیلر / تزریق فیلر زیر چشم چه کاربردی دارد؟

تزریق فیلر زیر چشم چه کاربردی دارد؟

پوست صاف یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتورهای زیبایی چهره است. افزایش سن، عدم مراقبت از پوست، آلودگی محیطی، خوابیدن با آرایش و … از مهم ترین عوامل مؤثر در ایجاد چین و چروک و آکنه های پوستی می باشند. گودی زیر چشم یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که می تواند سن را بالاتر نشان داده و موجب کاهش زیبایی چهره شود. بهترین و مؤثرترین روش موجود برای کاهش چین و چروک های پوستی اطراف چشم ها وگودی آن، تزریق فیلر است که معمولاً از هیالورونیک اسید و کلاژن می سازند. تزریق فیلر موجب افزایش رطوبت زیر پوست شده و انعطاف پذیری آن را افزایش می دهد.
از آنجایی که فیلرهای چشمی، از جنس مواد طبیعی که توسط بدن تولید می شوند ساخته می شود معمولاً بدن نسبت به آن ها حساسیت و یا واکنش منفی نشان نمی دهد. فیلرها سطح رطوبت پوست را حفظ می کنند تا پوست، حالتی لطیف و شاداب داشته باشد.

یکی از بهترین روشهای جوانسازی زیر چشم، تزریق فیلر است که در مدت زمانی کوتاه می‌تواند تغییرات اساسی در این ناحیه از صورت ایجاد کند. تزریق فیلر زیر چشم توسط دکتر همافاتحی در اصفهان، با بکارگیری بهترین فیلرها انجام می‌شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با مطب ایشان با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

کاربرد فیلر چشم

درمان سیاهی زیر چشم

با این که گاهی اوقات لکه های تیره زیر چشم ها می توانند در اثر خستگی، آلرژی و کم آبی بدن باشند؛ اما معمولاً در اثر بالا رفتن سن ایجاد می شوند. هر چه سن شما بالاتر می رود، بدن، سلول های پوستی کمتری تولید می کند، به همین دلیل پوست زیر چشم ها باریک تر خواهند شد. همچنین چربی و کلاژنی که منجر به شکل ارتجاعی پوست می شود را از دست خواهید داد. در نتیجه رگ های خونی زیر پوست شما بیشتر دیده خواهند شد و لکه های دایره مانند و تیره در اطراف چشم ها پدیدار می شوند. فیلر را می توان به ناحیه زیر چشم تزریق کرد تا حجم پوست و سلول های آن در این ناحیه را افزایش داد. با این کار یک لایه جدید بین رگ های خونی و چشم های شما به وجود می آید که در نتیجه شکل گیری آن، دیگر شاهد لکه های سیاه رنگ این ناحیه نخواهیم بود.

درمان چروک زیر چشم

از فیلر می توان در ترکیب با دیگر روش های درمانی نیز استفاده کرد تا به کمک آنها بتوان چین و چروک های ناحیه چشم را کاهش داد. با بالا رفتن سن و سال افراد، تولید کلاژن، چربی و الاستین توسط بدن کاهش می یابد که در نتیجه آن چین و چروک در زیر چشم ها ایجاد می شود و پوست این ناحیه از صورت قابلیت ارتجاعی خود را از دست خواهد داد. فیلر اسید هیالورونیک با ترمیم حجم پوستی زیر چشم ها می تواند به صورت موقت خطوط ریز و چین و چروک ها را از بین ببرد.

فیلر چشم

مزایای فیلر چشم

هر روش درمانی که برای زیبایی چهره انتخاب می شود، مزایای خاصی برای بیمار به همراه دارد. از جمله مزایایی که می توان برای تزریق فیلر چشم بیان کرد، عبارت است از:

انواع فیلر

در حالت کلی انواع فیلرهای پرکننده در دو نوع پر کننده های موقت و همینطور پر کننده های نیمه ماندگار انجام خواهد شد که در ادامه به معرفی بیشتر هر یک خواهیم پرداخت:

پر کننده های موقت

پر کننده های نیمه ماندگار

پرکننده هایی هستند که از پلی متیل متاکریلات (PMMA) ساخته شده اندو توسط بدن جذب نمیشوند. این پرکننده ها به دلیل داشتن کلاژن در خود فقط برای قسمت های ضخیم پوست مثل صورت و خط خنده مورد استفاده قرار میگیرند. تزریق این پرکننده برای اطراف چشم و لب توصیه نمیشود.

مراحل تزریق فیلر چشم

برای انجام تزریق فیلر ابتدا باید با پزشک، جلسه داشته باشید تا مشاوره های لازم را در خصوص نوع پوست شما و نحوه تزریق و مراقبت های قبل و بعد از آن را در اختیارتان قرار دهد. سپس آزمایش هایی جهت وضعیت سلامت شما انجام خواهد شد و در خصوص داروهایی که مصرف میکنید و همینطور حساسیت های دارویی شما اطلاعات خواهد گرفت.
بعد از تعیین ناحیه مشخص برای تزریق فیلر، ناحیه مورد نظر با کرم های موضعی بی حس شده و مقدار پر کننده برای تزریق فیلر مشخص می شود. منطقه تزریق بی حس شده تا آستانه درد بیمار بالا رود. پزشک پیش از انجام تزریق با علامت‌گذاری دقیق ناحیه تزریق فیلر را مشخص می‌کند و سپس اقدام به تزریق می نماید.

مراقبت های قبل از تزریق فیلر چشم

برای ماندگاری و نتیجه گیری بهتر از تزریق فیلر مواردی هستند که باید حتماً قبل و بعد از انجام تزریق انواع فیلر به آنها توجه داشته باشید. هر یک از نکات زیر از موارد مهمی هستند که قبل از تزریق فیلر باید به آنها توجه کنید:
داروهایی چون آسپرین، داروهای ضد التهاب و رقیق‌کننده خون را به مدت دو هفته قبل از تزریق مصرف نکنید. همچنین برخی مکمل‌ها و مواد غذایی نیز نباید در بازه زمانی نزدیک به تزریق مصرف شوند. در روزهای منتهی به تزریق فیلر، از مصرف الکل جدا خودداری کنید؛ چرا که الکل نیز می‌تواند منجر به رقیق شدن خون شود. همچنین سیگار و دخانیات نیز روند بهبودی او را پس از تزریق فیلر به تأخیر می‌اندازند.
یک روز پیش از تزریق فیلر شروع به مصرف آنتی‌بیوتیک کنید. تا از بروز عفونت در ناحیه مورد تزریق جلوگیری شود.
آزمایش‌های نیز توسط پزشک برای شما تجویز خواهد شد که می‌بایست نتیجه آنها را قبل از تزریق به پزشک ارائه دهید. تا در صورت وجود مشکلات خاص درمان‌های لازم انجام گیرد.
بهتر است قبل از تزریق استحمام کنید؛ زیرا یک تا دو روز پس از تزریق نباید به این ناحیه آب برسد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر چشم

نکات زیر نیز از موارد مهمی بوده که بعد از تزریق فیلر باید حتماً به آنها توجه داشته باشید تا با گذشت زمان دچار مشکل نشوید:

 1. به مدت 2 ساعت پس از تزریق بهتر است کیسه یخی را بر روی ناحیه تزریق شده قرار دهید.
 2. تا دو روز پس از تزریق از نوشیدن چای یا مایعات داغ دیگر خودداری کنید. به خصوص اگر تزریق در ناحیه لب صورت گرفته است. همچنین مصرف دمنوش‌های گیاهی در روزهای ابتدایی پس از تزریق به شما توصیه نمی‌شود.
 3. بعد از تزریق، روزانه حداقل 10 لیوان آب بنوشید.
 4. از نمک کمتری در غذا استفاده کنید.
 5. از قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرمای زیاد در یک تا دو روز اول خودداری کنید.
 6. حداقل تا 48 ساعت پس از تزریق فیلر از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی خودداری کنید. این فعالیت‌ها موجب وارد شدن فشار به ناحیه تزریق می شوند و امکان دارد باعث جابجایی فیلر شوند.
 7. پس از تزریق فیلر حداقل برای دو روز، باید طوری بخوابید که هیچ فشاری به منطقه تزریق وارد نشود. در واقع بهتر است از خوابیدن بر روی ناحیه‌ای که تزریق فیلر در آن انجام شده بپرهیزید تا مانع وارد شدن فشار بیش از حد به این ناحیه و در نهایت جابجایی فیلر شوید.

افراد منع از انجام تزریق فیلر زیر چشم

ماندگاری فیلر چشم

ماندگاری فیلر زیر چشم به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما به طور کلی می توان انتظار داشت که فیلرهای پوستی تزریق شده در حفره هاى زیر چشم بین 6 تا 9 ماه دوام بیاورند. پس از گذشت ۶ تا ٩ ماه، فیلرهای پوستی توسط بدن شکسته می شوند و اثرات پر کنندگى آنها نیز محو می شود. به جاى این که صبر کنید تأثیرات به طور کامل از بین بروند، بهتر است در همان حالتى که پوست هنوز شاداب به نظر مى رسد تزریق جدید را هر ۶ ماه یک بار انجام دهید تا به طور مداوم ظاهرى جوان و یکنواخت داشته باشید.

هزینه تزریق فیلر چشم

هزینه تزریق فیلر زیر چشم برای هر فرد با دیگری متفاوت است؛ زیرا اهداف مراجعین برای این اقدام با هم تفاوت دارد. از طرفی عوامل دیگری که در ادامه بیان می کنیم نیز در تمامی افراد یکسان نیست؛ اما در هزینه نهایی بسیار تأثیرگذار است مانند:

 1. حجم مورد نیاز برای تزریق
 2. نوع ماده تزریقی و کیفیت آن
 3. نوع مشکل افراد و شدت آن ها (میزان تیرگی یا پف اطراف چشم)
 4. شرایط سنی
 5. جنس پوست مراجعین
 6. بنابراین نمی توان هزینه دقیقی را برای تزریق فیلر زیر چشم برآورد کرد. تنها راه حل موجود این است که به صورت حضوری نزد پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید تا با معاینه و بررسی شرایط شما، بتواند هزینه نهایی را تعیین کند.

معایب تزریق فیلر

انجام تزریق فیلر علاوه بر مزایای مختلفی که دارند که مهمترین آن جوانسازی پوست صورت می باشد، دارای معایبی نیز بوده که باید به آنها توجه داشته باشید:

 1. نتایج بستگی به مهارت و دانش تزریق کننده دارد.
 2. این مواد موقتی هستند و نیازمند تزریقات مجدد برای فراهم کردن خواسته شما هستند.
 3. برخی افراد ممکن است به این محصولات حساس باشند و تورم و کبودی را به دنبال تزریق تجربه نمایند.
 4. کبودی یا خون‌مردگی در ناحیه ی تزریق که حداکثر تا یک هفته بعد از بین می‌رود.
 5. در صورت عدم تبحر پزشک ممکن است رگ‌های خونی آسیب ببینند.
 6. واکنش‌های آلرژیک که برخی افراد ممکن است از خود نشان دهند. یا بر اثر تزریق فیلر غیر استاندارد ایجاد شود.
 7. عدم ایجاد فرم دلخواه که می‌توان با ماساژ آن را تا حد زیادی برطرف کرد.

کلینیک پوست، کاشت مو و لیزر دکتر هما فاتحی، یکی از مراکز مجهز زیبایی در اصفهان می‌باشد. شما در این مرکز می‌توانید از خدماتی مانند لیزر موهای زائد، تزریق ژل و بوتاکس، تزریق چربی، کاشت مو و ... در سطح مطلوبی بهره مند شوید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031
موبایل مطب : 09135116500


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :