صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق چربی در اصفهان / ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از مهم ترین تغییراتی که افزایش سن به وجود می آورد، کاهش کلاژن سازی و الاستین بدن است. کاهش کلاژن سازی و الاستیسیته پوست موجب می شود تا حجم چربی پوست در نواحی مختلف بدن کاهش پیدا کند. روش های زیادی برای از بین بردن چین و چروک های ناشی از کاهش چربی وجود دارد که تزریق چربی یکی از آنها است. امروزه در میان روش های مختلف عمل زیبایی گرایش به سمت استفاده از تزریق چربی بسیار شدید شده است. این مورد هم فقط مختص قشر یا سن خاصی نیست و در واقع یک اقبال عمومی نسبت به تزریق چربی یا انتقال چربی در حال شکل گیری است. این روش با توجه به اینکه از سلول‌های چربی بدن خود شخص استفاده می کند، دارای عوارض بسیار کم‌تری می‌باشد. همچنین ماندگاری تزریق چربی نسبت به تزریق فیلرهای نیمه دائمی بیشتر است. در این مطلب در خصوص تزریق چربی صورت و ماندگاری آن می پردازیم.

تزریق چربی از موثرترین اقدامات جوانسازی پوست هستند که توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان قابل انجام می‌باشند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روشها و هماهنگی با مطب دکتر فاتحی با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

تزریق چربی

تزریق چربی به صورت یکی از مؤثرترین و ماندگارترین روش های جوانسازی و جبران حجم از دست رفته چربی پوست است. وجود حفره‌های متعدد در صورت، فرو رفتگی گونه و حتی اصلاح فرم لب ها از جمله دلایلی است که می تواند با تزریق چربی جبران شود. پیوند چربی روشی است که در آن بافت چربی از ناحیه مورد نظر در بدن فرد متقاضی برداشته می شود و پس از طی پروسه فرآوری به نقاط مختلفی در ناحیه زیر پوست تزریق می شود. اصطلاح پیوند چربی اتولوگ به روشی گفته می شود که منبع چربی به دست آمده از همان شخصی باشد که قرار است از آن استفاده شود.

کاربرد تزریق چربی

به طور کلی کاربرد تزریق چربی به شرح زیر است:

بهتر است برای تزریق چربی به صورت حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای درمان به شما معرفی کند. معمولاً برخی از چین و چروک‌های صورت نیازی به درمان با روش تزریق چربی نداشته و از طریق سایر روش‌های ساده از بین می‌روند.

تزریق چربی دائمی

مزایای تزریق چربی

عوامل دخیل در میزان ماندگاری تزریق چربی صورت

چند شرط اساسی در افزایش ماندگاری تزریق چربی مؤثر است:

 1. سلول‌های استخراج شده نباید آسیب ببینند؛ زیرا یکی از شروط اصلی دوام تزریق چربی، انجام درست این کار خواهد بود. انتخاب پزشکی دارای مهارت برای تجربه ماندگاری بالا، شرط اول و اساسی می‌باشد، بنابراین انجام تزریق چربی در مرکز درمانی یا کلینیک زیبایی معتبر و زیر نظر پزشک حاذق، شرط اول خواهد بود.
 2. شرط دوم به خود فرد بر می‌گردد که بخشی از فرآیند انتقال چربی است. در واقع فرد با رعایت نکاتی که قبل و بعد از تزریق به وی گفته می‌شود، می‌تواند بیشترین میزان ماندگاری تزریق چربی را تجربه کند.
 3. شرط آخر که در واقع مربوط به قبل از این فرآیند زیبایی می‌شود این است که فرد باید درک کند که آیا گزینه مناسبی برای انتقال چربی هست یا خیر. اگر فرد جز کاندیدای مناسب نباشد و برای تزریق چربی اصرار داشته باشد، کمترین میزان دوام را شاهد خواهد بود. تزریق چربی برای ورزشکاران حرفه‌ای و افراد دارای فعالیت زیاد، افراد دارای متابولیسم و سوخت و ساز شدید در بدن و افرادی که دارو‌های خاصی مصرف می‌کنند بسیار کم، نتیجه خواهد داد.

مراحل تزریق چربی صورت

تزریق چربی باید در کلینیک‌های معتبر و توسط پزشک انجام شود؛ چرا که انجام مراحل تزریق چربی با دقت و مهارت بالا در ایجاد نتیجه ‌ایده‌آل نهایی تأثیر بسزایی دارد. اگر به طور کاملاً دقیق بخواهیم مراحل تزریق چربی لب را بررسی کنیم، ۵ مرحله کلی باید صورت بگیرد. این پنج مرحله عبارتند از:

جلسه مشاوره بین پزشک و فرد متقاضی

قبل از اقدام به هر کاری باید جلسه مشاوره‌ای بین پزشک و شما برگزار شود. در این جلسه شرایط بدنی شما بررسی شده و مناسب‌ترین ناحیه برای برداشت چربی با صلاحدید پزشک انتخاب می‌شود. همچنین انتظارات فرد مراجعه‌کننده در نظر گرفته شده و زمان اصلی برای انجام تزریق چربی تعیین می‌گردد.

آماده‌سازی فرد برای تزریق چربی

اولین کاری که در روز اصلی برای تزریق چربی انجام می‌شود، آماده‌سازی فرد است. به این معنا که نواحی لازم استریل شده و بی‌حسی موضعی در آنها اعمال می‌گردد.

استخراج چربی

دومین و مهم‌ترین کاری که در روز اصلی تزریق چربی انجام می‌شود، استخراج چربی است. برای این منظور حجم مشخصی از چربی را توسط روش انتخابی (معمولاً ساکشن) از ناحیه‌ای که از قبل تعیین شده خارج می‌کنند.

آماده‌سازی چربی استخراج شده

برای اینکه چربی به دست آمده قابلیت تزریق را داشته باشد باید یک سری عملیات بر روی آن انجام ‌گیرد. این عملیات شامل جداسازی بافت‌های اضافی و خون از چربی توسط سانتریفیوژ و بعد یکدست‌سازی آن است.

تزریق چربی

آخرین مرحله تزریق چربی است. برای این کار پزشک حجم مشخصی از چربی فرآوری شده را توسط سرنگ‌های مخصوص در جهت‌های لازم تزریق می‌کند. از آنجایی که تزریق چربی با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد و نیازی به بیهوشی نیست، فرد می‌تواند بلافاصله بعد از اتمام کار کلینیک را ترک کرده و به انجام فعالیت‌های روزانه خود بپردازد. البته توجه شود که رعایت مراقبت‌های لازم بعد از تزریق چربی به منظور رسیدن به بهترین نتیجه ممکن و داشتن دوره نقاهت کوتاه الزامی است.

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق چربی صورت

قبل و بعد از تزریق چربی صورت باید کارهایی را انجام دهید و مواردی را رعایت کنید. این موارد به شرح زیر می‌باشند:

 1. قبل از مراجعه برای تزریق چربی صورت دوش بگیرید.
 2. در صورت مصرف وارفارین یا آسپرین از یک هفته قبل با نظر پزشک معالج آنها را قطع کنید.
 3. در صورت داشتن هرگونه بیماری از قبیل قند خون، فشارخون و… به کلینیک اطلاع دهید.
 4. در صورت مصرف سیگار یا قلیان آن را ترجیحاً قطع و یا کم نمایید.
 5. شب قبل از عمل کپسول سفکسیم ۴۰۰ و یا سیپروفلوکساسین ۵۰۰ مصرف نمایید.
 6. در صورت داشتن سابقه تب خال مکرر به کلینیک اطلاع دهید.
 7. در صورت مشاهده کبودی در محل تزریق کمپرس سرد کنید (یخ را بگذارید و بردارید و این کار را چند بار تکرار کنید).
 8. تا یک هفته ورزش سنگین یا فعالیت شدید نکنید و در معرض گرما قرار نگیرید.
 9. تا ۳ روز سر را موقع خواب بالا نگه دارید.
 10. تا یک هفته داروهای تجویز شده را ادامه دهید.
 11. پس از تزریق چربی باید مایعات زیاد بنوشید.

موارد منع تزریق چربی صورت

۱- مشکلات انعقادی خون (مصرف داروهای ضد انعقاد، هموفیلی و…)
۲- اختلالات متابولیسم چربی
۳- بیماری های شدید داخلی
۴- عفونت حاد یا نارسایی ارگان های داخلی
۵- سابقه ترومبوز وریدهای عمقی پا DVT و یا آمبولی ریوی
۶- بیماران خیلی لاغر
۷- ضعف در سیستم ایمنی (دیابت کنترل نشده)
۸- بیماری عروق کرونر
۹ -HIV

میزان ماندگاری تزریق چربی صورت

ماندگاری تزریق چربی به صورت، مادام‌العمر نیست. همانطور که در فرآیند و متابولیسم طبیعی بدن نیز مشاهده می‌کنیم گاهی نوع تغذیه، نوع فعالیت و حتی قرار گرفتن در معرض گرما، سلول‌های چربی را اصطلاحاً آب می‌کند. به طور طبیعی چربی در بدن ماندگاری ندارد و در نتیجه انتقال چربی هم ممکن است تحت تأثیر عوامل زیادی دوام خود را از دست بدهد. به همین دلایل در طول انجام این روش زیبایی با توجه به انتظاراتی که فرد از اندام‌ ایده‌آل خود مطرح می‌کند، اقدام به تزریق چربی به میزان بیشتری می‌شود. انتقال چربی با درصد بیشتر به این دلیل صورت می‌گیرد که فرد در مراحل ابتدایی شاهد ریزش مقداری از سلول‌ها خواهد بود. می‌توان گفت که ریزش سلول‌های چربی بعد از انتقال، حدود ۵۰ درصد است. با این حساب میزان ماندگاری و دوام تزریق چربی با در نظر گرفتن مهارت پزشک و میزان تحرک اندام هدف، چیزی بین 6 ماه الی یک سال می‌باشد.

هزینه تزریق چربی صورت

بیشترین قیمتی که باید پرداخت کنید، دستمزد پزشک است که این مورد هم کاملاً متفاوت که بستگی به میزان توانایی، تخصص، منطقه جغرافیایی و امکانات مطب یا کلینیک دارد است. همچنین این قیمت ها برای هر بیمار بستگی به عوامل مختلف دارد مثلاً به تعداد نواحی تحت درمان و مقدار چربی استخراج شده و تزریق شده دارد. عوامل مختلفی از جمله نوع بی حسی، تعداد تزریق، میزان چربی مورد نیاز و مراقبت های قبل و بعد از عمل در هزینه این روش زیبایی دخیل هستند.

عوارض تزریق چربی صورت

تزریق چربی نیز کاملاً بی‌عیب نبوده و دارای معایب و عوارضی است. البته اگر برای انجام این کار به یک پزشک باتجربه مراجعه شود، می‌توان ۹۰ درصد از عوارض آن را کاهش داده و نتایج بی‌نظیری کسب کرد. در ادامه به چند عیب این روش درمانی اشاره می‌کنیم:

مزوتراپی و پی آر پی مو در پوست سر برای رشد و تغذیه مو انجام می‌شوند. لازم به ذکر است؛ این روشها با نتایج بسیار درخشان توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان قابل انجام می‌باشند.لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جوانسازی پوست با تزریق ژل یا فیلر پیشانیجوانسازی پوست با تزریق ژل یا فیلر پیشانی

تزریق ژل به پیشانی یک روش بدون درد، بدون عوارض، بدون نیاز به جراحی یا بی‌هوشی و با ماندگاری و اثربخشی بالا است تا خطوط اخم و چروک پیشانی را رفع نماید. این روش در یک جلسه و در کمتر از یک ساعت با بی‌حسی موضعی، انجام خواهد شد. ... ادامه مطلب

تزریق فیلر به پشت دست چگونه انجام میشود؟تزریق فیلر به پشت دست چگونه انجام میشود؟

یکی از روش‌ های جوانسازی پشت دست، تزریق فیلر می‌ باشد. مجموعه متنوعی از فیلر های درمانی وجود دارد که به تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده و جراحان زیبایی آنها را به کار می‌ گیرند. ... ادامه مطلب

تزریق چربی به روش نانوفت چه مزایایی دارد؟تزریق چربی به روش نانوفت چه مزایایی دارد؟

تزریق چربی نانوفت در جوانسازی پوست و چهره مورد استفاده قرار می‌ گیرد و جدیدترین روش انتقال چربی از بدن خود فرد است. در این روش از چربی مایع شده و فیلتر شده که غلظت بالایی از سلول‌ های بنیادین دارد، استفاده می‌ شود. ... ادامه مطلب

علت و درمان پرمویی زنان (هیرسوتیسم)علت و درمان پرمویی زنان (هیرسوتیسم)

هیرسوتیسم وضعیت رشد ناخواسته و مردانه مو در زنان است و سبب می شود در برخی از نواحی مانند صورت، سینه و پشت که مردان معمولاً مو در می آورند، موهای تیره و ضخیم رشد کنند. ترکیبی از درمان‌‌ های پزشکی و خود مراقبتی روش درمانی بسیاری از زنان مبتلا به هیرسوتیسم است. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465