جوانسازی پوست با لیزر اربیوم | مزایای استفاده از لیزر اربیوم
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / روشهای جوانسازی پوست / کاربرد لیزر اربیوم در کلینیک های پوست

کاربرد لیزر اربیوم در کلینیک های پوست

متقاضی جوانسازی پوست با لیزر اربیوم، کسی است که به دنبال اصلاح خطوط نازک و چین و چروک های صورت، گردن، کمر، سینه یا دست ها هستند. به طور کلی، درمان جوانسازی پوست با لیزر اربیوم برای گستره بزرگی از متقاضیان مناسب است. کسانی که به دنبال این روش هستند، باید تمایل به ظاهری جوان تر و شاداب تر باشند، اما باید در انتظاراتشان واقع بینانه باشند. اگرچه جوانسازی پوست با لیزر اربیوم باعث ایجاد نتایج باورنکردنی می شود، اما نتیجه مورد انتظار باید به طور صحیح توسط پزشک توضیح داده شود و به طور کامل توسط بیمار قابل درک باشد.

لیزر اربیوم نیز مانند سایر روش های لیزر پوست و مو، یک ابزار قدرتمند و موثر در زمینه ترمیم پوست است. اساس کار لیزر اربیوم تبدیل انرژی لیزر به انرژی حرارتی در نقاط کنترل شده است. در نتیجه با توجه به میزان حرارتی که لیزر ایجاد می کند، در یک منطقه خاص باعث لخته شدن، تخریب و یا جدا کردن سلول های پوستی آسیب دیده و لایه برداری از پوست می شود، که نتیجه آن از بین رفتن چین و چروک های پوست، از بین رفتن لکه ها و جای زخم و… است.

بکارگیری لیزر اربیوم از موثرترین اقدامات جوانسازی پوست است که توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان قابل انجام می‌باشد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و هماهنگی با مطب دکتر فاتحی با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

لیزر اربیوم در چه مواردی استفاده می شود؟

جای جوش آتروفیک

اصطلاح اسکار اشاره به یک فرآیند فیبروزی دارد که در آن کلاژن جدید از بازسازی کامل پوست آسیب دیده ناتوان است. این مشکل 30٪ از افراد مبتلا به آکنه متوسط یا شدید را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور خاص در آکنه نودولو کیستیک، آکنه کونگلوباتا و آکنه فولمینانس رایج است. اسکار ممکن است یک نتیجه دراز مدت از آکنه دوران کودکی باشد. برای کاهش احتمال ایجاد اسکار، به دنبال درمان زودرس آکنه خود باشید. آکنه شدید می تواند اغلب به روش جوانسازی پوست با لیزر اربیوم درمان شود.

اسکار هرپس سیمپلکس

هرپس سیمپلکس یک عفونت ویروسی رایج است که به صورت تاول های جای گزیده ظاهر می شود. اغلب افراد یک یا چند بار در طول زندگی خود تحت تاثیر قرار می گیرند. هرپس سیمپلکس معمولا به تبخال یا بثورات تب شناخته می شود، زیرا عود بیماری اغلب ناشی از بیماری همراه با تب، مانند سرماخوردگی است. خوشبختانه، اغلب می توانند با لیزر اربیوم برای بازسازی پوست درمان شوند.

چین و چروک صورت

پوست سالخورده شل و دچار چین و چروک، خطوط و شیارهایی می شود. شدت این تغییرات در فرد بستگی به گرایش ژنتیکی، نوع پوست و قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی دارد. پزشکان اغلب از لیزر Er: YAG در هنگام توصیف این تغییرات پیری صحبت می کنند.

رنگدانه ناهموار

رنگدانه پوست (ملانین) توسط سلول هایی به نام ملانوسیت ها ساخته می شود. این سلول ها در طول ماه های زمستان ملانین زیادی تولید نمی کنند، اما در معرض نور خورشید این کار را می کنند. ملانین به سلول های پوست اطراف نفوذ کرده و کراتینوسیت نامیده می شود. رنگ اپیلیدها به علت تجمع موضعی ملانین در کراتینوسیت ها است. رنگدانه پوست را می توان با استفاده از لیزر اربیوم حذف کرد.

کراتوز سبورئیک

کراتوز سبورئیک یک نقطه تبخال مانند بی خطر است که در طول زندگی بزرگسالان به عنوان یک علامت رایج پیری پوست ظاهر می شود. برخی از افراد صد مورد از آن ها را دارند. کراتوز سبوروئیک ( یا کراتوز سبورئیک با استفاده از املای آمریکایی) SK ، پاپیلومای سلول پایه، زگیل سالخورگی، زگیل قهوه ای یا بارناکل نیز نامیده می شود. این ضایعات با جوانسازی پوست با لیزر اربیوم برطرف می شوند.

سرطان های پوست

سرطان پوست توموری است که در آن تکثیر کنترل نشده هر کدام از سلول های پوست اتفاق می افتد، در حالی که روند طبیعی بازسازی پوست شامل تکثیر سلول ها به صورت کنترل شده است. هر زیرتیپ سرطان پوست دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. شایع ترین انواع سرطان پوست با استفاده از لیزر جوانسازی پوست اربیوم درمان می شوند.

بدشکلی های عروق باریک

ناهنجاری های عروقی کاپیلاری گاهی اوقات به همانژیومای هموار شناخته می شوند. با این حال، این علائم پوستی، همانژیوما نیستند، بلکه رگ های خونی رقیق شده و بد فرم شده روی پوست می باشند. ضایعات غیر سرطانی هستند و به صورت تغییر رنگ پوست قرمز یا بنفش در هر قسمت از بدن ظاهر می شوند. همواره در هنگام تولد وجود دارند، اگرچه ممکن است با گذشت زمان واضح تر شوند. لیزر بازسازی پوست اربیوم می تواند این نشانه های عروقی را کاهش دهد.

لیزر اربیوم

مزایای استفاده از لیزر اربیوم

شاید مهمترین مزیت استفاده از لیزر اربیوم سرعت عمل در رسیدن به نتایج دلخواه است. همانطور که گفته شد، در این روش لایه ای از سطح پوست توسط لیزر برداشته می شود و طبیعتا باعث می شود نتایج مثبت این روش خیلی سریع تر از سایر روش ها خود را نشان دهد. این در حالی است که این روند بهبودی و بهتر شدن پوست 3 تا 6 ماه بعد از انجام لیزر نیز ادامه داشته و قابل توجه است.
فراموش نکنید که در سایر روش های درمانی چندین هفته و سایر روش های لیزر (غیر تهاجمی) چند جلسه، زمان نیاز است که آثار بهبودی قابل مشاهده باشد.
در نهایت می توان مزایای لیرز اربیوم را شامل موارد زیر دانست:

عوارض استفاده از لیزر اربیوم

باید گفت تمامی روش های درمانی و زیبایی دارای عوارضی هستند و اگر جایی در مورد هر روشی اشاره به نداشتن عوارض شده بود، بدانید که با نوعی فریب روبرو هستید.
اما آنچه مهم است میزان و شدت این عوارض است. در مورد لیزر اربیوم هم عوارضی وجود دارد که خوشبختانه در صورت درمان توسط پزشک با تجربه و دانش، می توان آنها را تا کمترین حد کاهش داد. مهمترین عارضه پس از انجام لیزر با دستگاه اربیوم رم، خون مردگی و قرمز شدن سطحی پوست است؛
طه این موارد به طور معمول پس از 1 الی 2 هفته کاملا بهبود می یابد و عارضه ای دائمی نیست.
همچنین در صورتی که پزشک اپراتور دستگاه از تجربه کافی برخوردار نباشد، با توجه به روش لایه برداری دستگاه اربیوم، ممکن است بافت های پوست شما را دچار آسیب کند.
در موارد معدودی نیز لیزر اربیوم می تواند موجب خارش پوست، احساس سوزش، سفتی و تغییر غلظت رنگدانه های پوستی شود؛ که در این شرایط بهتر است موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

لایه برداری با لیزر اربیوم چگونه عمل می‌کند؟

لیزر اربیوم، پرتو‌هایی می‌تاباند که با رسیدن به پوست توسط آب جذب می‌شوند. بافتی که حاوی آب است، بخار می‌شود. در لیزر اربیوم، این گرمای اضافی در قسمت مورد نظر که توسط لیزر تولید می‌شود، سبب جمع شدن کلاژن شده و تشکیل کلاژن افزایش می‌یابد که نتیجه‌ی آن، سفت شدن پوست خواهد بود. از آنجایی که سلول‌های پوست بیشتر از آب تشکیل شده‌اند، گرمای تولید شده توسط لیزر، روی پوست پخش می‌شود. در لیزر اربیوم، هدف آسیب رساندن به پوست و تخریب آن جهت تحریک کلاژن سازی تا حدی است که پروسه‌ی التیام پوست، تشدید شود. این تخریب و آسیب چیزی مشابه یک سوختگی است که بعد از آن، پوست ریزش و عرق خواهد کرد. چین و چروک‌های عمیق‌تر نیاز به درمان بیشتر دارند، در حالی که اسکار‌های سطحی‌تر و چروک‌های کم عمق‌تر بعد از یک جلسه لیزر اربیوم، به طور کامل پاکسازی می‌شوند.

به عبارت دیگر لیزر اربیوم ابزاری خوب و بی‌خطر برای درمان انواع مختلف ضایعات پوستی مثل خال ها، زگیل‌ها و... محسوب می‌شود. همچنین می‌توان لیزر اربیوم را در بعضی از بیماران به عنوان ابزاری برای جوانسازی پوست نیز استفاده کرد.

تفاوت لیزر اربیوم با سایر لیزر‌ها

لیزر‌ها همه مثل هم نیستند. لیزر اربیوم در از بین بردن چین و چروک‌های خفیف تا متوسط که در اثر تابش نور خورشید موثرترند تا در از بین بردن چین و چروک‌هایی که نتیجه‌ی حرکات و حالات چهره هستند. اسکار‌های به جا مانده از جوش و اسکار‌های ایجاد شده در اثر عمل جراحی یا تروما، لکه‌های پیری پوست و ضایعات سطحی و زیر سطحی نیز با لیزر اربیوم قابل درمان هستند.

لیزر اربیوم روی انواع پوست‌های تیره عملکرد بسیار خوبی دارد، زیرا احتمال اینکه منجر به ایجاد لکه‌های روشن یا روشن شدن پوست شوند، بسیار کم است. پوست صورت مناسب‌ترین ناحیه از بدن برای درمان با اربیوم است، زیرا در ناحیه‌ی صورت، غدد پوستی زیادی وجود دارد. این غدد، مانند غدد تعریق و غدد چربی، سلول‌های جدیدی تولید می‌کنند که به سطح پوست مهاجرت خواهند کرد.

از لیزر اربیوم برای سایر قسمت‌های بدن مانند گردن، سینه و دست‌ها نیز استفاده می‌شود، اما، چون در این نواحی غدد پوستی کمتری وجود دارد، احتمال ایجاد اسکار در آن‌ها بیشتر است. لیزر اربیوم جهت جوانسازی پوست به صورت سرپایی انجام می‌شود.

درمان نسبی با لیزر اربیوم برای درمان نواحی خاصی مانند چین و چروک‌های اطراف چشم‌ها، دهان یا پیشانی استفاده می‌شود که ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. درمان کامل صورت با اربیوم حدود یک ساعت و نیم تا دو ساعت طول می‌کشد. بعد از درمان، پوست با یک مرهم موضعی، مرطوب نگه داشته می‌شود. توصیه می‌شود بعد از درمان اربیوم، به مدت یک هفته در خانه استراحت کنید، اما در روز چهارم یا پنجم، پوست تقریبا طبیعی به نظر می‌رسد و ممکن است فقط کمی قرمز باشد، یعنی چیزی شبیه کمی آفتاب سوختگی.

لایه برداری عمقی پوست با لیزر اربیوم چگونه است؟

با بالا رفتن سن، تاثیرات ناشی از آسیب نور خورشید و آلاینده‌های محیطی، نتایج مخربی بر پوست ما دارند و ایجاد چین و چروک، لکه‌های تیره و غیریکنواختی روی سطح پوست می‌کنند. لایه برداری با لیزر اربیوم می‌تواند در کاهش یا برطرف کردن این عوارض بسیار موفق باشد، و در واقع بهترین راه برای رفع خطوط نازیبایی هستند که در اطراف چشم‌ها و دهان ظاهر می‌شوند.

لیزر اربیوم توانایی درمان کدام عوارض پوستی را دارد. رفع چین و چروک و آثار پیری پوست، جای زخم ناشی از جوش و جراحی و آبله مرغان، لکوپلاکیا،تومور تریکو اپیتلیوم، زگیل، چربی پلک، بیماری فیور رکاشات، فیبروم پوست، تغییر رنگدانه‌های سطحی پوستريال، نوروفیبروم‌های پوستی، زگیل تناسلی، آدنوم سباسه، درماتیت سبوره‌ای و کراتوز اکتینیک، زگیل داخل دهان، فیبروم نوسانی، تومور‌های کاذب

تزریق ژل لب یکی از اقدامات رایج، آسان و مقرون به صرفه است که گاها می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی بر ایجاد تناسب اجزای صورت و زیبایی چهره داشته باشد. یکی از مهمترین نکات حائز اهمیت در مورد افزایش حجم لبها با فیلر، انتخاب پزشکی است که قادر است با بکارگیری تکنیک درست تزریق و استفاده از بهترین انواع فیلر، با کمترین عوارض، به لبها زیبایی بخشد. شما می‌توانید برای بهترین تزریق ژل لب در اصفهان به مراکز مجاز و پزشکان معتبر مراجعه نمایید و با این کار موفقیت عمل خود را تضمین کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031
موبایل مطب : 09135116500


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاربرد مزوژل برای جوانسازی و رفع چین و چروککاربرد مزوژل برای جوانسازی و رفع چین و چروک

مزوژل یکی از درمان‌ های مؤثر چین و چروک و دیگر مشکلات پوستی در صورت و به خصوص نواحی اطراف چشم است. در این شیوه درمانی از هیالورونیک اسید برای رفع مشکلات پوستی استفاده می‌ شود تا جوانی و شادابی به پوست شما برگردد. ... ادامه مطلب

علت و درمان پرمویی زنان (هیرسوتیسم)علت و درمان پرمویی زنان (هیرسوتیسم)

هیرسوتیسم وضعیت رشد ناخواسته و مردانه مو در زنان است و سبب می شود در برخی از نواحی مانند صورت، سینه و پشت که مردان معمولاً مو در می آورند، موهای تیره و ضخیم رشد کنند. ترکیبی از درمان‌‌ های پزشکی و خود مراقبتی روش درمانی بسیاری از زنان مبتلا به هیرسوتیسم است. ... ادامه مطلب

جوانسازی پوست با تزریق ژل یا فیلر پیشانیجوانسازی پوست با تزریق ژل یا فیلر پیشانی

تزریق ژل به پیشانی یک روش بدون درد، بدون عوارض، بدون نیاز به جراحی یا بی‌هوشی و با ماندگاری و اثربخشی بالا است تا خطوط اخم و چروک پیشانی را رفع نماید. این روش در یک جلسه و در کمتر از یک ساعت با بی‌حسی موضعی، انجام خواهد شد. ... ادامه مطلب

فواید تزریق فیلر برای کانتورینگ صورتفواید تزریق فیلر برای کانتورینگ صورت

عبارت کانتورینگ صورت به معنای ایجاد سایه روشن های متناسب در چهره است که با چندین روش انجام می پذیرد که یکی از این روش ها مراجعه به پزشک زیبایی و پوست، جهت ایجاد برجستگی ها و متناسب سازی عرض و ارتفاع چهره از طریق تزریق ژل های هیالورنیک اسید توسط پزشک مجرب می باشد. ... ادامه مطلب