کاربرد لیزرکیوسوئیچ (Q-Switch) | پاک کردن تاتو | هزینه‌ لیزر کیوسوئیچ در اصفهان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لیزرهای پوستی / لیزرکیوسوئیچ (Q-Switch) چیست و چه کاربردی دارد؟

لیزرکیوسوئیچ (Q-Switch) چیست و چه کاربردی دارد؟

لیزر کیوسوئیچ یکی از تکنیک های مفید برای درمان لک‌های پوست که در اثر افزایش سن ایجاده شده‌اند مناسب می‌باشد. این لیزر بیش از یک دهه مورد استفاده بوده و توانسته است به خوبی لک‌های تیره سطح پوست را درمان نماید. لیزر کیوسوئیچ برای از بین بردن و کمرنگ کردن لک های صورت در اثر افزایش سن استفاده می‌شود. این لیزر یکی از مؤثرترین روش‌ها برای درمان لک صورت می‌باشد. این تکنیک تنها با یک جلسه می‌تواند ملاسما و لک التهابی صورت را کاهش داده و یا به طور کامل از بین برود. این لیزر با طول موج خاص (۱۰۶۴ نانومتر) بر روی پوست تابانده می‌شود و توسط رنگ‌دانه‌های پوست جذب می‌شود.

اگر ساکن اصفهان هستید؛ برای پاک کردن تاتو، رفع آسیب‌های رنگ‌دانه‌ای پوست، جوانسازی پوست و بسیاری دیگر از اقدامات مربوط به پوست و زیبایی با لیزر کیوسوئیچ، می‌توانید به کلینیک پوست دکتر هما فاتحی مراجعه نمایید. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

عملکرد دستگاه لیزر کیوسوئیچ

دستگاه لیزر کیوسوئیچ یک دستگاه مخصوص است و باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا بتواند لک های قهوه‌ای پوستی که دارای عمق زیاد، کک و مک، خالکوبی یا تاتوی ابرو یا بدن و لکه‌های خورشیدی که بر اثر آفتاب به وجود آمده را از بین ببرد. دستگاه ليزر كيوسوئيچ با روشی منحصربه‌فرد درمانی بعد از پرتاب لیزر به ناحیه مشخص ذرات آن ناحیه مورد انفجار قرار گرفته و به ذرات ریزتری تبدیل می‌شود. به کمک دستگاه ليزر كيوسوئيچ آن ذرات ریز باقی مانده در پوست توسط سلول های ماکروفاژ (Macrophage) که سلول‌هایی با قدرت بیگانه‌خواری هستند را به درون خود کشیده و سپس توسط آنزیم‌های لیزوزومی از بین می‌برند. این دستگاه می‌تواند انواع لک و تاتوها را در ابعاد و اندازه‌های مختلف در هر جای بدن یا صورت از بین ببرد بدون اینکه درد زیاد یا عوارض خطرناکی داشته باشد.

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ

از بین بردن تاتو و خال‌کوبی :

همان اندازه متقاضی برای ایجاد خال‌کوبی و تاتو زیاد شده، همان اندازه هم متقاضی برای حذف آنها زیاد شده است. مطالعه و تجربه نشان داده است که لیزر کیوسوئیچ تنها روش موفقی است که می‌تواند بدون عوارض خطرناک و درد و آسیب زدن به پوست و همچنین به صورت ایمن و مطمئن می‌تواند خال‌کوبی و تاتو را از بین ببرد.
امروزه افراد زیادی از تمام سنین، جنسیت‌ها و در همه مناطق جغرافیایی به دنبال پاک کردن تاتوی خود هستند و می‌خواهند به کمک لیزر کیوسوئیچ تاتوهای خود را از بین ببرند.

رفع آسیب‌های رنگ‌دانه‌ای پوست :

آسیب‌های رنگدانه ای که با عنوان لکه‌های قهوه‌ای یا لکه‌های پیری شناخته می‌شوند، مشکلات و لکه‌های پوستی هستند که به خاطر بالا رفتن سن یا قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید ایجاد می‌شوند. برخی از این لکه‌های پوستی بی‌خطر هستند؛ اما برخی از آنها باعث ایجاد سرطان پوست نیز میشوند که لیزر کیوسوئیچ مانند لیزر فوتونا قادر است ملانین اضافی ضایعات خوش‌خیم پوست را از بین ببرند.

کاربرد لیزرکیوسوئیچ (Q-Switch)

درمان مشکلات وریدی و ضایعات عروقی پوست :

ضایعات وریدی که معمولاً به عنوان رگ‌های عنکبوتی شناخته می‌شوند، یکی دیگر از ناهنجاری‌های پوستی هستند که با لیزر کیوسوئیچ می‌توانند به خوبی درمان شوند. ضایعات وریدی نتیجه عروق متعدد یا بزرگی هستند که مستقیماً از زیر پوست قابل مشاهده هستند. این ضایعات معمولاً به رنگ‌های قرمز یا بنفش بوده و در تمام اشکال و اندازه‌ها و در تمام قسمت‌‌های بدن، به خصوص صورت و پاها ایجاد می‌شوند. این ضایعات اگرچه بی‌ضررند؛ اما بسیاری از بیماران دوست دارند آن‌ها را به خاطر ظاهر نازیبایی که دارند از روی پوست خود پاک کنند. لیزر کیوسوئیچ از انرژی نوری برای تخریب رگ‌ها و مویرگ‌ها استفاده می‌کند، بدون اینکه به پوست و بافت اطراف آن آسیبی وارد کند.

درمان عفونت قارچی ناخن :

عفونت قارچی ناخن یک بیماری شایع است که روی صفحه ناخن یا بستر ناخن ایجاد می‌شود و ظاهر ناخن را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود که ناخن ظاهری زرد، شکننده، ضخیم و غیرعادی پیدا کند.
افرادی که مبتلا به دیابت یا بیماری پای ورزشکاران (نوعی بیماری قارچی پا) هستند، یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند و یا زمان زیادی را در آب صرف می‌کنند نیز مستعد ابتلا به عفونت قارچی ناخن هستند.
لیزر کیوسوئیچ مؤثرترین روش برای درمان عفونت قارچی ناخن است. برخلاف کرم‌های موضعی، لیزر قادر است انرژی نوری را از طریق صفحه ناخن به بستر ناخن که قارچ و عفونت در آنجا قرار دارند منتقل کند. پس از درمان بلافاصله تغییر چشم‌گیری دیده نمی‌شود، اما بعد از چند ماه، با رشد ناخن می‌توان تغییرات را دید.

جوانسازی پوست با لیزر کیوسوئیچ :

علاوه بر پوست بدن، پوست صورت یکی از قسمت‌های مهم ظاهر افراد مخصوصاً خانم‌ها می‌باشد که بسیار به آن اهمیت می‌دهند و با روش‌های مختلف مثل بوتاکس و لیزر موهای زائد صورت ، صورت خود را زیبا و شفاف می‌کنند. امروزه لیزر کیوسوئیچ نیز کمک می‌کند تا از برخی مشکلات پوستی مانند خطوط ظریف و چین و چروک، اسکارهای باقیمانده از آکنه، ناصاف بودن سطح پوست، منافذ بزرگ و غیره خلاص شوید. لیزر کیوسوئیچ لایه رویی پوست را حذف کرده و پوست را تحریک می‌کند تا سلول‌های جدیدی بسازد که پوستی جوان‌تر و شاداب‌تر را به نمایش بگذارند. بسیاری از بیماران لیزر کیوسوئیچ را به خاطر این که دوره ریکاوری ندارد و یا زمان آن بسیار کوتاه است، به روش‌های درمانی مضر پر تهاجم یا کرم‌های بی اثر ترجیح می‌دهند.

دیگر کاربردهای لیزر کیوسوئیچ نیز عبارت‌اند از:

1. درمان لک حاملگی یا ملاسما
2. خال اوتا
3. درمان کک مک
4. درمان کراتوز سبوریک
5. درمان لک‌های لنتیگو
6. درمان تیرگی پس از التهاب از جمله لک‌های پس از جوش، زخم، آکنه و یا اسکار ناشی آن
7. درمان چروک‌های سطحی پوست
8. درمان منافذ باز پوست
9. بهبود ضایعات عروقی (تلانژکتازی)

مزایای استفاده از خدمات لیزر کیوسوئیچ

افراد مناسب جهت لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ برای تمام افرادی که دارای سلامت کامل هستند و روی پوست خود لک و مشکلات پوستی و همچنین تاتو دارند مناسب است.
پزشکان تأکید دارند که اگر هدف درمان از بین بردن فقط چند لکه رنگی است، مناسب‌ترین روش لیزر کیوسوئیچ خواهد بود؛ اما اگر نقاط لکه زیاد و پراکنده باشند، پیشنهاد می‌دهند از یکی از روش‌های دیگر لیزر، مانند آی پی ال یا لیزر فرکشنال استفاده شود.
لیزر کیوسوئیچ برای رفع لک‌های حاصل از نور خورشید روی قفسه سینه، بازو‌ها و یا پا‌ها مؤثر است.

موارد منع استفاده از لیزر کیوسوییچ

هزینه‌ی انجام لیزر کیوسوئیچ

هزینه و قیمت لیزر کیوسوئیچ نسبت به روشهای پیشگیرانه و دارویی، تقریباً بالاتر می‌باشد؛ ولی در صورتی که نمی‌خواهید هزینه زیادی پرداخت کنید می‌توانید از لک بر و ضد آفتاب‌ها استفاده کنید تا به مرور زمان لک‌های شما از بین برود یا از میکرودرم ابریژن برای پاک کردن لک‌های سطحی و جای جوش استفاده کنید. برای آگاهی از هزینه انجام لیزر کیوسوئیچ در اصفهان توسط دکتر هما فاتحی می‌توانید با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

عوارض لیزر کیوسوییچ

1- امکان برگشت لک و کک و مک در صورت عدم استفاده مرتب از ضد آفتاب
2-امکان پر رنگ‌تر شدن لک و کک و مک 10 درصد از مراجعین این خدمات
3-امکان آسیب به پوست در صورت استفاده فرد غیر پزشک

لیزر کیوسوییچ دارای عوارض موقتی است که شامل قرمزی و تورم می‌شود و بعد از مدت کوتاهی برطرف می‌شود؛ اما لازم است بعد از انجام لیزر به توصیه های پزشکتان به دقت گوش کنید تا دچار عوارض جدی نشوید یکی از مهم‌ترین مراقبت‌ها اجتناب از آفتاب است. بروز لک‌های قهوه‌ای و قرمز بعد از درمان طبیعی است که پس از مدتی پوسته پوسته شده و از بین می‌روند این مورد به خودی خود درمان می‌شود؛ اما در مواردی که نادر است باعث زخم و عفونت می شود که باید به پزشک مراجعه کنند.

کلینیک پوست، کاشت مو و لیزر دکتر هما فاتحی، یکی از مراکز مجهز زیبایی در اصفهان می‌باشد. شما در این مرکز می‌توانید از خدماتی مانند لیزر موهای زائد، تزریق ژل و بوتاکس، تزریق چربی، کاشت مو و ... در سطح مطلوبی بهره مند شوید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031


نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
روشهای نوین جوان سازی پوستروشهای نوین جوان سازی پوست

برای استفاده از بهترین روش‌های جوانسازی پوست، قبل از هر چیز باید مشکل شناخته شود تا روش درمان درست تجویز شود. در میان عوامل متعددی که روند پیری پوست صورت را تسریع می‌کنند، عواملی مانند آفتاب، سیگار و به طور کلی آلودگی‌های محیط اطراف، بیشترین نقش را در سرعت بخشیدن روند پیری صورت دارند ... ادامه مطلب

میکرودرم ابریژن چیست و چگونه انجام میشود؟میکرودرم ابریژن چیست و چگونه انجام میشود؟

میکرودرم ابریژن یکی از بی عارضه ترین و مؤثرترین روش‌های لایه‌برداری پوست است که به روش سندبلاست عمل کرده و از طریق پاشیدن تحت Force کریستال‌های آلومینیوم (کروندم) روی پوست و وکیوم هم‌زمان، لایه‌برداری می‌کند ... ادامه مطلب

داشتن پوست زیباداشتن پوست زیبا

تحقیقات نشان داده که پوست بهترین ترمیم خود را در اطراف ساعت 10 شب انجام می دهد. پس اجازه دهید پوست شما قبل از اینکه شروع به خمیازه کشیدن کنید، نفس بکشد . . . ... ادامه مطلب

لیفت با نخ روش غیرجراحی جوانسازی پوستلیفت با نخ روش غیرجراحی جوانسازی پوست

لیفت صورت با نخ سیلوئت، نوعی درمان ضد پیری است که تلفیقی از لیفت صورت و بازسازی تدریجی کلاژن، ارائه می‌دهد و در روند تأثیر بالا رفتن سن روی صورت تغییر ایجاد می‌کند. این شیوه‌ی درمانی که به لیفت تک بخیه و لیفت وقت ناهار هم معروف است، از نخ‌های بخیه‌ جذبی ساخته شده از پلی لاکتیک اسید تشکیل شده است ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465