مراقبت های بعد از خال برداری با لیزر | از بین بردن خال با لیزر در اصفهان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لیزرهای پوستی / برداشتن خال با لیزر چگونه است؟

برداشتن خال با لیزر چگونه است؟

خال‌ ها به رنگ روی سطح پوست و ضایعاتی گفته می‌ شوند که بر روی پوست به وجود می‌ آیند. این ضایعات ابعاد و اندازه‌ های متفاوتی داشته و به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌ شود. بیشتر خال های روی بدن خوش خیم بوده و لزومی به نگرانی در مورد آنها نیست، بنابراین در صورتیکه خال های روی بدن، شما را آزار نمی دهند، احتیاجی به برداشتن آنها نیست ؛ اما اگر این خال ها اعتماد به نفس شما را کاهش داده و یا زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار داده اند، بهتر است برداشته شوند. یکی از مؤثرترین و جدیدترین روش‌های حذف خال، برداشتن خال با لیزر است. تأثیر لیزر بر خال پوستی علاوه بر بحث زیبایی، کاربرد درمانی و پزشکی نیز دارد. مزیت لیزر برای رفع خال شامل عدم نیاز به جراحی، زمان بهبود کوتاه، کمترین میزان عوارض جانبی و کارایی بالای آن نسبت به سایر متدهای درمانی است.

آنچه در این مطلب میخوانید

مزایای خال برداری با لیزر

برداشتن خال با لیزر دارای مزیت‌های متعددی است که در این بخش به بیان مهم‌ترین آنها می‌پردازثیم:
عدم نیاز به جراحی: در بیشتر موارد، برداشتن و از بین بردن خال با لیزر یک روش غیرتهاجمی و بدون نیاز به برش یا جراحی است. در این روش، جراحی، زخم‌ها و زمان بهبود طولانی حذف می‌شوند.
زمان بهبود کوتاه: برداشتن خال با لیزر، در مقایسه با روش‌های دیگر، سریع‌تر بهبود پیدا می‌کند. در واقع، در این روش زمان لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب در برداشتن خال با لیزر کاهش می‌یابد.
کمترین عوارض جانبی: برداشتن خال با لیزر همراه با عوارض جانبی کمتری نسبت به روش‌های دیگر است.
کنترل دقیق: با استفاده از روش برداشتن خال با لیزر، می‌توان به صورت دقیق عمق، قدرت و محلی که بر روی خال باید متمرکز شد را تنظیم نمود.
کارایی بالا: دستگاه‌هایی که برای برداشتن خال با لیزر استفاد می‌شوند، از دقت و قدرت بالایی برخوردار هستند. این دستگاه‌های لیزر می‌توانند به طور مستقیم و هدفمند بر روی ناحیه مورد نظر تمرکز کنند و خال را به طور از بین ببرند.

کدام خال ها را با لیزر می توان برداشت؟

بهترین لیزر جهت برداشتن خال صورت لیزر کوتر و لیزر CO2 می باشند. ‌از جمله مهم ترین مزایای استفاده از این لیزرها ساده بودن فرایند لیزر، سرعت و ایمنی می باشند.

کدام نوع لیزر برای برداشتن خال موثرتر است؟

این روش ممکن است برای برخی خال‌ها که بسیار مسطح بوده یا رنگ بسیار تیره‌ای دارند مناسب نباشد. در حقیقت استفاده از این روش برای خال‌های برجسته و کم رنگ نتیجه بهتری به دنبال خواهد داشت.

نحوه برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال با لیزر

مراقبت های قبل از برداشتن خال با لیزر

برای آماده شدن برای برداشتن خال با لیزر باید چند کار را انجام دهید. توصیه های اصلی عبارتند از :

مراقبتهای پس از لیزر خال

برداشتن خال صورت با لیزر نیازی به گذراندن دوره نقاهت خاصی ندارد؛ اما باید بدانید که رعایت برخی مراقبت ها و توجه به توصیه های پزشکی، می تواند کمک زیادی به شما کمک کند تا در مدت زمان سریع تری، پوستی صاف و یکدست داشته باشید. در این بخش، برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از برداشتن خال با لیزر را نام می بریم:

برداشتن خال با لیزر بهتر است یا جراحی؟

روش جراحی و غیرجراحی برداشت خال هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای مثال در جراحی، پوست برش می‌خورد و بخیه زده می‌شود؛ اما در لیزر برش و بخیه‌ای وجود ندارد. جراحی طی یک جلسه انجام می‌شود؛ اما لیزر ممکن است به چند جلسه تکرار احتیاج داشته باشد. احتمال عود خال با روش جراحی نیز کمتر از لیزر است. اگر خال عمق زیادی دارد بهتر است با جراحی برداشته شود؛ اما اگر عمق آن زیر ۸ سانتی متر باشد می توان برای برداشتن آن از لیزر استفاده کرد. در روش جراحی برداشتن خال، پوست برش داده شده و خال از ریشه خارج می شود به طوریکه هیچ اثری از آن باقی نماند. در این روش امکان برگشتن خال بسیار کم و حتی ناممکن است. در روش لیزر، احتمال برگشتن خال وجود دارد. توجه داشته باشید که همه خال‌ها را نمی‌توان با لیزر برطرف کرد، بنابراین توصیه می‌شود انتخاب روش مناسب برای برداشت خال را به متخصص پوست بسپارید.

تعداد جلسات برداشتن خال با لیزر

عمق و اندازه خال یکی از مواردی است که تعداد جلسات لیزر را مشخص می‌کند. هر چقدر اندازه خال و عمق آن بیشتر باشد باید جلسات بیشتری را برای برداشتن آن با لیزر اختصاص داد. جنس و نوع پوست یک بیمار یکی دیگر از مواردی می‌باشد که بر تعداد جلسات درمانی فرد تأثیر می گذارد.

زمان بهبودی پس از برداشتن خال با لیزر

هیچ زمان قطعی از ریکاوری لیزر درمانی وجود ندارد و برای افراد با ویژگی‌های مختلف، متغیر است؛ اما به طور میانگین، زمان بهبودی حدود دو هفته طول می‌کشد. خال پس از بهبودی کامل باید مانند یک دایره صورتی و صاف به نظر برسد که طی چند هفته پس از عمل محو می‌شود.

عوارض برداشتن خال با لیزر

لیزر عوارض جانبی بسیار کمی دارد. با این حال، در برخی موارد ممکن است در موارد نادر عوارض زیر بروز پیدا کند:

هزینه برداشتن خال با لیزر

هزینه ی برداشت خال با لیزر به عوامل متعددی از جمله تخصص تیم پزشکی، تعداد خال‌هایی که باید برداشته شوند، نوع خال‌ها و... بستگی دارد در نتیجه نمی توان هزینه ای مشخص برای آن در نظر گرفت.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031
موبایل مطب : 09135116500


نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :