کاربردهای کربوکسی تراپی | کربوکسی تراپی در اصفهان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / روشهای جوانسازی پوست / کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

کربوکسی تراپی، از جمله روش هایی است که در رفع سلولیت و سیاهی دور چشم ها کاربرد دارد. از دیگر مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جزئیات نحوه انجام این روش به ناحیه ای بستگی دارد که درمان انجام می شود. اما روند کلی درمان در تمامی موارد یکسان می باشد.در روش کربوکسی تراپی، گاز دی اکسید کربن به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. پزشک ، میزان گاز تزریقی را مشخص می کند. با تزریق کربن دی اکسید، گلبول های قرمز به سمت ناحیه درگیر حرکت می کنند، و در نتیجه جریان خونرسانی نیز بیشتر خواهد شد. با این کار، خاصیت الاستیسیته پوست نیز بهبود خواهد یافت.

این روش کاملا فاقد درد می باشد، اما با این حال، می توان قبل از وارد کردن سوزن، ناحیه مورد نظر بی حس شود. برخی افراد بعد از تزریق، از درد و یا احساس ناخوشایندی شکایت می کنند.کربوکسی تراپی، روش سرپایی است و در حدود پانزده تا سی دقیقه طول می کشد.کربوکسی تراپی، به هیچ گونه آمادگی نیاز ندارد.

کراپوکسی تراپی عمل تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست است. این گاز کاملا بی‌ضرر است. دی اکسید کربن گازی است که بدن به طور طبیعی در بدن وجود دارد و میزان تزریق این گاز به وسیله دستگاه سنجیده می‌شود.

کاربردهای کربوکسی تراپی عبارت است از:

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی

معمولا مدت زمان دوام کربوکسی تراپی بین ۶ تا ۱۲ ماه است اما همان طور که گفته شد در افراد مختلف فرق دارد.دقت داشته باشید که هر بار که عمل کربوکسی تراپی انجام می دهید مدت زمان ماندگاری آن بیشتر ازسری قبل خواهد شد.هم چنین اگر عمل کربوکسی تراپی را هم زمان با لیزرتراپی انجام دهید مدت زمان ماندگاری آن بیشتر خواهد شد.معمولاٌ افراد برای کسب بهترین نتیجه ممکن تعداد دفعات استفاده از این روش را افزایش می دهند.برای گرفتن نتیجه مثبت ۶ تا ۱۰ جلسه و هر جلسه به مدت ۱۰ الی ۲۵ دقیقه کافی است.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی برای افزایش ماندگاری آن

انجام یک سری مراقبت های می تواند مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی را افزایش دهد.این مراقبت ها عبارتند از:

کربوکسی تراپی چیست

آیا کربوکسی تراپی دائمی است؟

خیر معمولا مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی ۶ ماه است اما برای یافتن ماندگاری دقیق آن باید موارد زیادی را در نظر گرفت که در بالا به خیلی از آن ها اشاره شد.مانند این که آیا پزشکماهری را برای این کار انتخاب کرده اید؟آیا نسبت به داروی خاصی حساسیت دارید یا تا به حال حساسیت خاص پوستی داشته اید؟عکس العمل پوست شما نسبت به کربوکسی تراپی چگونه است؟

پس از انجام کربوکسی تراپی ممکن است فرد دچار عوارضی روی پوست خود شود.این مسأله کاملا طبیعی است.پس از مشاهده هر گونه تغییراتی پس از کربوکسی تراپی آن را با پزشک خود در میان بگذارید.نتایج پس از کربوکسی تراپی می تواند بر روی مدت زمان ماندگاری آن تأثیر مستقیم یا غیر مستقیم داشته باشد.با داشتن سبک زندگی سالم و دو بار درمان سالانه بعد از کربوکسی تراپی اولیه می توانید ماندگاری کربوکسی تراپی واژن را تا سالها حفظ کنید.

فاکتورهای تأثیرگذار در ماندگاری کربوکسی تراپی

در مورد مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی به طور کل باید گفت ماندگاری بالایی دارد اما اگر بخواهیم این موضوع را به صورت تخصصی بررسی کنیم باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیریم.اولین فاکتور ناحیه ای است که قصد ترمیم پوست و رفع مشکل آن را دارید.برخی نواحی بدن حساس اند و ترمیم کردن پوست آن ها زحمت زیادی دارد.این مناطق حساس ممکن است از نظر حفظ ماندگاری ضعیف تر باشند.

دومین فاکتور تأثیرگذار در ماندگاری میزان آسیبی است که پوست شما وارد شده است.هرچقدر آسیب شدید تر باشد به درمان طولانی تری نیاز خواهید داشت.هر چقدر کربوکسی تراپی زمان بیشتری به خود اختصاص دهد از نظر ماندگاری قوی تر است.سومین فاکتور سن فرد مراجعه کننده است اگر فردی جوان هستید وهیچ مشکلی در پوستتان ندارید بهتر است از این روش استفاده نکنید زیرا کربوکسی تراپی برای افراد بالای ۳۰ سال توصیه نمی شود.

فاکتور بعدی جراحی است که برای انجام کربوکسی تراپی انتخاب کرده اید.چقدر تحقیق کرده اید و از سوابق این جراح اطلاع دارید؟آیا هنگام انتخاب دقت کافی داشته اید و قابل اعتماد است؟ انتخاب جراح تأثیر مستقیمی بر روی مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی دارد.به غیر از این فاکتور ها عوامل دیگری نیز هستند که در مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی تأثیرگذارند.یکی از این عوامل جنس پوست شما است.اگر پوستتان از نوعی باشد که کشش و انعطاف پذیری خوبی داشته باشد می توانید نسبت به ماندگاری طولانی آن امیدوار باشید.آیا نسبت به داروی خاصی حساسیت دارید یا تا به حال حساسیت خاص پوستی تجربه کرده اید؟اگر قبلا این مشکلات را داشته اید ممکن است پس ازکربوکسی تراپی نسبت به این روش درمانی حساس تر باشید.

از عوامل تأثیرگذار در مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلینیک پوست و مو دکتر هما فاتحی در اصفهان افتخار دارد که در حداقل زمان انتظار پاسخگوی نیاز شما عزیزان در زمینه های جوانسازی پوست، لیزر موهای زائد، تزریق ژل و ... میباشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031
موبایل مطب : 09135116500


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جوانسازی زیر چشم با تزریق فیلر هیالورونیک اسیدجوانسازی زیر چشم با تزریق فیلر هیالورونیک اسید

فیلرهای زیر چشم از اسید هیالورونیک ساخته شده اند، این اسید به طور معمول در پوست یافت می‌شود و با بالا رفتن سن به طور طبیعی پوست مقداری از این مواد مفید را از دست می‌دهد. اسید هیالورونیک را می‌توان به ناحیه زیر چشم‌ها تزریق کرد تا حجم پوست و سلول‌های آن در این ناحیه را افزایش داد ... ادامه مطلب

تأثیر مزوتراپی زیر چشمتأثیر مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی از جمله درمان های پزشکی غیرتهاجمی مؤثر جهت بهبود بیماری های پوستی می باشد که در این روش، ترکیبی از داروهای لازم با دوز مناسب که منشأ گیاهی، ویتامینه، دارو های هومیوپاتیک و مواد اساسی ساختاری پوست هستند، استفاده می گردد. ... ادامه مطلب

نحوه تهیه و تزریق نانوفت برای زیر چشمنحوه تهیه و تزریق نانوفت برای زیر چشم

نانوفت روشی نوین در تزریق چربی است که با انتقال سلولهای جوان ساز، علاوه بر افزایش حجم به جوانسازی پوست نواحی مختلف صورت و بدن از جمله زیر چشمها نیز کمک می کند. نانوفت یکی از تکنیک های تزریق چربی است.تزریق چربی زیر چشم با روش نانوفت برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم بسیار مؤثر است. ... ادامه مطلب

رفع گودی شقیقه و لیفت ابرو با تزریق فیلررفع گودی شقیقه و لیفت ابرو با تزریق فیلر

افرادی که به علت بیماری دچار فرور فتگی ناحیه گیجگاهی، شده‌ اند نیز می‌ توانند با استفاده از متدهای درمانی مانند تزریق فیلر، گودی شقیقه را رفع و ابرو های خود را لیفت نمایند. ... ادامه مطلب