توضیحات کامل درباره لیزر و ناباروری | بهترین لیزر موهای زائد در اصفهان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لیزر موهای زائد در اصفهان / آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی و ناباروری می شود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی و ناباروری می شود؟

لیزر موهای زائد به یک راه حل محبوب برای دستیابی به پوستی صاف و بدون مو در سرتاسر جهان تبدیل شده است. این روش ایمنی برای خلاص شدن از شر موهای زائد است که از فناوری پیشرفته برای جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول های مو استفاده می کند. در حالی که لیزر درمانی به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود و نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد؛ اما برخی از افراد در مورد عوارض جانبی احتمالی آن، از جمله ارتباط شایعه شده بین لیزر موهای زائد و خطر ناباروری و نازایی، نگرانی دارند. اشعه هایی که در دستگاه لیزر استفاده می شوند، کمتر از یک میلی متر به پوست نفوذ می کنند، بنابراین هیچ راهی وجود ندارد که به تخمدان ها برسند. اگر این اشعه ها بتوانند به عمق بیشتری نفوذ کنند، هرگز نمی توانند باعث ناباروری شوند؛ به خاطر آن که بر روی رنگدانه ها اثر می گذارند و هیچ تأثیری بر باروری ندارند. به طور کلی هیچ مدرکی نشان نمی دهد که لیزر موهای زائد باعث ناباروری می گردد. این روش فقط بر روی سطح پوست تأثیر می گذارد و اشعه های آن به اندام های تولید مثلی نمی رسد.

آنچه در این مطلب میخوانید

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

این لیزر به جذب پیگمنتهای موهای زائد و تولید گرما در آنها منتهی می‌شود. این گرما باعث تخریب موهای زائد می‌شود؛ اما تأثیری بر روی بافت سلول ها ندارد. با توجه به اینکه لیزر، تمرکز خود را فقط بر روی فولیکول های مو دارد، پوست تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد و باعث نازایی نمی‌شود.

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می شود؟

تابش پرتو لیزر موهای زائد به گونه‌ای است که فقط از لایه اپیدرم پوست عبور می‌کند و فولیکول‌های مو ناحیه درم پوست را هدف قرار می‌دهد. به عبارتی دیگر، عمق نفوذ لیزر موهای زائد بیکینی و سایر نقاط بدن ، فقط تا ریشه مو است. نور لیزر موهای زائد به ‌هیچ ‌عنوان به بافت ‌ها و اندام‌ های داخلی بدن مانند تخمدان، غدد لنفاوی و رحم یا سایر ارگان ‌ها نمی‌رسد و آسیبی به آنها نمی‌رساند.

آیا لیزر موهای زائد به تخمک ها آسیب میرساند؟

اشعه لیزر به هیچ کدام از اندام های داخلی بدن مانند تخمدان ها برخورد نمی کند و در نتیجه به آنها آسیب نمی رساند .

لیزر موهای زائد و نازایی

آیا لیزر موهای زائد باعث سقط جنین می شود؟

این روش نمی‌تواند به خود رحم یا جنین دسترسی داشته باشد. سقط جنین معمولاً به عوامل هورمونی و تغییرات در سیستم هورمونی مرتبط با بارداری مربوط است. لیزر نمی‌تواند این تغییرات را ایجاد کند یا تحت تأثیر قرار دهد. تحقیقات علمی و مطالعات اصولی نیز نشان می‌دهد که لیزر موهای زائد نمی‌تواند به سقط جنین منجر شود.

آیا لیزر موهای زائد در بارداری بی خطر است؟

لیزر موهای زائد روش بسیار ایمنی است؛ اما بسیاری از پزشکان از خانم های باردار می خواهند که این کار را تا بعد از زایمان به تأخیر بیندازند. اطلاعات کمی در خصوص آسیب اشعه لیزر به جنین وجود دارد، به همین خاطر استفاده از هر گونه روش های درمان با لیزر، در دوران بارداری از سوی پزشک ممنوع می شود.

آیا لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی ایمن است؟

لیزر موهای زائد معمولاً در ناحیه تناسلی یا خط بیکینی خطری ندارد. اکثر تحقیقاتی که در این خصوص انجام گرفته نشان داده است که لیزر موهای زائد ایمن بوده و درد آن را نیز به خوبی می توان آن را تحمل کرد. به نظر نمی رسد خطرات بلند مدتی برای سلامتی در رابطه با این روش وجود داشته باشد. با این حال، برخی از افراد ممکن است بعد از لیزر، عوارض جانبی لیزر موهای زائد به صورت جزئی را تجربه کنند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031
موبایل مطب : 09135116500


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :