صفحه اصلی / مطالب و مقالات / روشهای جوانسازی پوست / آیا روشی برای سفت شدن پوست وجود دارد؟

آیا روشی برای سفت شدن پوست وجود دارد؟

پوست بزرگترین اندام شما است که یک سد محافظ در برابر محیط پیرامون بدن را تشکیل می‌دهد. درونی‌ترین لایه پوست شامل پروتئین‌ها از جمله کلاژن و الاستین است. کلاژن که 80 درصد از ساختار پوست را تشکیل می‌دهد، سفتی و استحکام پوست را فراهم می‌کند. الاستین نیز به پوست قابلیت ارتجاعی داده و کمک می‌کند تا پوست شما سفت و کشسان باقی بماند. به علت اینکه پوست صورت و گردن نسبت به پوست سایر قسمت‌های بدن حساس‌تر است، بیشتر دستخوش تغییرات مخرب نظیر بالا رفتن سن، پرتو نور خورشید، افزایش وزن و استعداد ژنتیکی می‌شوند. این تغییرات عمدتاً ناشی از کاهش انعطاف پذیری پوست به دلیل تغییر در تناسب بافت های کلاژن و الاستین و همچنین کاهش میزان آب پوست، کاهش میزان بافت چربی و ضعیف شدن ماهیچه های لایه زیرین پوست می باشد. متدهای بسیار متنوعی برای درمان مشکل شلی پوست ابداع و کشف شده است که در ادامه بدان میپردازیم.

لیفت و سفت کردن پوست صورت با روشهای غیر جراحی موثر ماننداندولیفت ، هایفوتراپی و ...، به صورت سرپایی از جمله اقداماتی است که در اصفهان توسط دکتر هما فاتحی قابل انجام می‌باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و هماهنگی جهت انجام، با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

علل شل شدن پوست

عوامل متعددی به شلی پوست کمک می‌کند:

روشهای سفت کردن پوست

درمان‌های موضعی

کرم‌ها، لوسیون‌ها و سرم‌هایی که حاوی ترکیباتی مانند رتینول هستند می‌توانند باعث بهبود خاصیت ارتجاعی ناحیه اطراف چشم و روی پوست صورت شوند. محصولات بدون نسخه (OTC) و داروهای تجویزی می‌توانند در این مورد به شما کمک کنند. رتینوئیدهای تجویزی مانند ترتینوئین باعث افزایش تولید کلاژن می‌شوند. اینها معمولاً نتایج قابل توجه‌تری نسبت به همتایان بدون نسخه خود ایجاد می‌کنند.

آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال یک دستگاه رادیوفرکانسی پرکاربرد در حوزه زیبایی در پزشکی است که علاوه بر برطرف کردن چین و چروک‌های پوست صورت باعث افزایش لیفت پوست نیز می‌شود. این دستگاه در قسمت درم پوست ایجاد حرارت می‌کند و از این طریق کلاژن سازی در پوست را تحریک می‌کند.

آیا روشی برای سفت شدن پوست وجود دارد

تزریق ژل

تزریق ژل به صورت از دیگر روش‌های درمان افتادگی پوست است که در دو نوع قابل جذب و غیر قابل جذب به کار می‌روند. فیلرهای غیرقابل جذب هم می‌توانند عوارض جانبی زیادی در پی داشته باشند؛ به همین سبب استفاده از آنها در چند سال اخیر کاهش چشمگیری پیدا کرده است. برای لیفت پوست از ژل‌های قابل جذب مانند کلاژن، هیالورونیک اسید و پلی لاکتیک اسید استفاده می‌شود. ماندگاری این روش به نوع ژل و برند ژل بستگی دارد.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی پوست تنها روشی برای درمان شل شدگی و افتادگی پوست نیست و می‌تواند مشکلات بسیار دیگر مانند تیرگی اطراف چشم ، جای زخم یا جوش و آکنه را نیز برطرف کند. این روش را می‌توان برای برطرف کردن ترک‌های پوستی ناشی از بارداری یا افزایش وزن نیز به کار برد. در کربوکسی تراپی از گاز کربن دی اکسید برای درمان استفاده می‌شود. در واقع این گاز از طریق دستگاه مخصوص وارد قسمت مورد نظر می‌شود و سپس بدن برای مقابله با عوارض تجمع CO2 خون بیشتری را به منطقه می‌فرستند. در نتیجه اکسیژن رسانی به پوست بسیار بهتر خواهد شد و مواد مغذی مورد نیاز آن نیز به اندازه کافی می‌رسد. به این ترتیب سلول‌های پوستی فعال‌تر می‌شوند و شرایط آن بهتر می‌شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس روشی سریع و در عین حال آسان است که می‌تواند در کم‌ترین زمان ممکن مشکل افتادگی را رفع کند؛ اما این روش برای افتادگی‌های خفیف کاربرد دارد و یک روش موقت است. این روش مورد تأیید سازمان غذا و دارو نیز قرار گرفته است و جزء روش‌های بدون عارضه به حساب می‌آید.

تزریق چربی

کاهش حجم چربی پوست یکی از دلایل شل شدگی و افتادگی پوست است. تزریق چربی به صورت ، یک راهکار مناسب برای افرادی است که در اثر این عامل دچار شلی پوست شده‌اند. این روش جزء روش‌های ایمن و کم عارضه محسوب می‌شود. همچنین این روش می‌تواند خشکی پوست را نیز درمان کند و روند پیری صورت را به تعویق اندازد. چربی‌های تزریق شده به پوست صورت از نواحی ران، باسن و بازو به روش‌های غیرتهاجمی مختلف چون روش لیپوماتیک برداشته می‌شوند. این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیاز به بیهوشی وجود ندارد.

لیزر

در لیزر از پرتوهای پرتوان نوری استفاده می‌شود که این پرتوها ضمن برخورد به اپیدرم به لایه‌های زیرین پوست نفوذ پیدا می‌کنند و سلول‌های پوست را وادار به تولید کلاژن و الاستین می‌کنند. در اثر این روش پوست خاصیت ارتجاعی خود را به دست می آورد. همچنین لیزر باعث افزایش گردش خون در پوست می‌شود و از این طریق افزایش ترشح فاکتورهای جوانساز پوست می‌شود؛ در نتیجه در کمترین زمان ممکن پوست فرد لیفت می‌شود.

هایفو

هایفوتراپی پوست ، درمانی سریع، بدون درد و مؤثر برای سفت شدن پوست است. هایفو در واقع یک سونوگرافی متمرکز شده با شدت بالا است. هایفو با استفاده از یک دستگاه سونوگرافی با بزرگنمایی بالا جهت تولید گرما پوست زیر محل تحت درمان را هدف می‌گیرد. هایفو یک درمان غیر تهاجمی است و به پزشک اجازه می‌دهد که لایه‌های زیرین پوست را ببیند تا بتواند محل دقیق تولید گرما را مشخص کند. هایفو می‌تواند برای رفع افتادگی پوست و حتی جلوگیری از این روند در مراحل ابتدایی مورد استفاده قرار گیرد. در ابتدا ژل سرد روی منطقه تحت درمان اعمال می‌شود. هنگامی که ژل مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستگاه سونوگرافی روی آن قرار گرفته و برای دیدن لایه‌های زیرین پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که مناطق مورد نیاز برای درمان مشخص می‌شوند، دستگاه سونوگرافی برای تولید گرما در مکان‌های مشخص شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. گرما باعث کاهش اندازه خطوط موجود و همچنین استحکام فیبرهای کلاژن و تولید کلاژن جدید می‌شود. این استحکام باعث ایجاد اثر لیفتینگ در صورت بیمار می‌شود که نتیجه بسیار مطلوبی است.

کرایولیپولیز (کاهش سرمایشی چربی)

کرایولیپولیز کاهش سرمایشی چربی، لیپوساکشن غیر جراحی برای درمان و کاهش چربی است که موجب لیفت پوست گردن و همچنین کاهش سلولیت می‌شود. کاهش سرمایشی چربی یک تکنیک رادیو فرکانسی (RF) حرارت دادن بافت نرم تحت دمای نظارت شده برای کاهش چربی و سفت کردن پوست است. کاهش سرمایشی چربی یک تکنولوژی رادیو فرکانسی غیر جراحی برای بهبود سلولیت ، سفت کردن پوست و کاهش چربی است. دستگاه رادیو فرکانسی خارجی به ناحیه فرم گیری مربوطه اعمال می‌شود و روی لایه نازک ژل اولتراسوند به‌آرامی به جلو و عقب حرکت می‌کند. نوسان جریان الکتریکی پوست و بافت نرم را گرم می‌کند، کلاژن را تحریک می‌کند و سلول‌های چربی موجود در ناحیه را کاهش می‌دهد.

نخ‌های PDO

یکی از روش های لیفت صورت بدون جراحی، استفاده از نخ های خار دار یا PDO است. در این روش، نخ های مخصوص استریل شده که قابلیت جذب در پوست دارد، زیر پوست قرار می گیرد و قابل رؤیت نیست. وقتی نخ ها در جای خود قرار گرفتند، فرآیند کلاژن سازی طبیعی پوست صورت و سلول سازی با اثر جذب شدن نخ در بدن، فعال خواهد شد. کار نخ ها، ثابت نگهداشتن موقعیت جدید پوست و بافت ها می باشد که در یک جلسه صورت می پذیرد. سلول های فیبروپلاست پوست، تولید پروتئین کلاژن کرده و سبب سفت شدن پوست و ارتقاء ضخامت بافت زیر پوست می شود.

اندولیفت

یکی دیگر از روش‌های بدون تزریق برای لیفت صورت، اندولیفت پوست است. در این تکنیک از نور لیزر با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر استفاده می‌شود. این روش بدون نیاز به بیهوشی یا ایجاد زخم و تزریق و در بعضی موارد بدون استفاده از ماده بیحسی موضعی انجام می‌شود و نتایج آن شگفت‌انگیز است. به کمک نور لیزر، چربی‌های زیر پوست تجزیه می‌شوند تا شلی و پف ناشی از تجمع آنها از بین برود. علاوه بر این تحریک سلول‌های تولیدکننده کلاژن باعث ترمیم بافت‌های آسیب دیده و سفت شدن پوست خواهد شد.

جراحی (ریدیتکتومی)

لیفت صورت با جراحی نسبت به روش‌های دیگر قدیمی‌تر است. در این روش پوست صورت از هر دو طرف به سمت عقب کشیده می‌شود. بافت‌های زیر پوست در جراحی جابجا شده و افتادگی پوست از بین می‌رود. در انتها پیش از بخیه پوست اضافی برداشته می‌شود. برش‌هایی که در عمل جراحی صورت ایجاد می‌شود، به تکنیک‌های مورد استفاده و انتظارات بیمار بستگی دارد. عموماً برشی از قسمت شقیقه‌ها داخل موها به سمت پایین تا جلوی گوش و سپس پشت گوش ایجاد می‌شود.

هزینه سفت کردن پوست

در برآورد هزینه عواملی نظیر:

دخیل می باشند. این هزینه ها در جلسات مشاوره بعد از انجام معاینات دقیق و انتخاب روش مورد استفاده برای لیفت صورت، تعیین و به اطلاع بیمار رسانده خواهد شد.

کربوکسی تراپی عمل تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست است. این گاز کاملا بی‌ضرر می باشد. دی اکسید کربن گازی است که بدن به طور طبیعی در بدن وجود دارد و میزان تزریق این گاز به وسیله دستگاه سنجیده می‌شود. این روش با کاربردهای فراوانی مانند رفع تیرگی دور چشم و جلوگیری از ریزش مو، توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان انجام میشود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
برای درمان چه سوختگی هایی به پزشک مراجعه کنیم؟ (زمان مراجعه به پزشک)برای درمان چه سوختگی هایی به پزشک مراجعه کنیم؟ (زمان مراجعه به پزشک)

سوختگی پوست، حالتی است غیرقابل تحمل است که به دلیل آسیب حرارتی پوست رخ می دهد. سوختگی‌ های سطحی، سوختگی‌ هایی را شامل می‌ شود که فقط بیرونی‌ ترین لایه پوست یعنی اپیدرم را درگیر کرده باشد. سوختگی سطحی با سوختگی های شدید متفاوت است. ... ادامه مطلب

درمان تاول های پوستی خارش داردرمان تاول های پوستی خارش دار

تاول، نوعی برآمدگی و جوش روی پوست است که درون آن پر از مایع بوده و ممکن است بر روی قسمتهای مختلف بدن به وجود بیاید. تاولها اگر هیچ دردی ایجاد نکنند، ظاهر ناخوشایندی دارند. شناخت انواع تاول‌ و علل ایجاد آنها به شما کمک می کند مناسب ترین درمان را دریافت کنید. در این بخش به معرفی انواع تاول پرداختیم. ... ادامه مطلب

سابسیژن چیست؟سابسیژن چیست؟

سابسیژن روشی به نسبت جدید است که در درمان‌ های جوانسازی، آکنه، انواع اسکار و ضایعات آبله مرغان استفاده می‌ شود. موفقیت عمل سابسیژن به نوع، محل و شدت اثر به جای مانده از زخم نیز بستگی دارد و میزان تجربه ی پزشک در انجام سابسیژن نقش اصلی را بازی خواهد کرد ... ادامه مطلب

شبهه لیزر آی پی ال چیست و چه کاربردی دارد؟شبهه لیزر آی پی ال چیست و چه کاربردی دارد؟

IPL دستگاه های Light Base هستند که به دلیل ارائه طول موج های گوناگون، کاربرد های متفاوتی در پوست وزیبایی را از جمله رفع موی زائد، جوان سازی پوست، درمان آکنه و درمان کک و مک و غیره دارند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465