اوزون تراپی مو؛ ماندگاری، تعداد جلسات و فواید | قیمت اوزون تراپی مو در اصفهان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مقالات علمی / اوزون تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد؟

اوزون تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد؟

یکی از به روز ترین متدهای مراقبتی درمانی که امروزه در سراسر دنیا استفاده از آن همه گیر شده و طرفداران بسیاری دارد، اوزون تراپی است. از این روش‌ مدرن برای کاربردهای درمانی متفاوت و متنوعی استفاده می‌شود. نام این روش درمانی از ماده‌ای که از آن برای درمان بهره می‌گیرند، یعنی اوزون گرفته شده است. اوزون یا O3 در واقع گازی آبی رنگ با بوی تند است که یا به صورت مستقیم و طبیعی به روش تخلیص به دست می‌آید و یا به صورت شیمیایی و مصنوعی ساخته می‌شود. اوزون تراپی از مدرن‌ترین روش‌ها برای تقویت موی سر و ساقه‌های آن است. امروزه به دلیل نتایج قطعی خود در روند درمان و تقویت موهای آسیب دیده بسیار مورد استقبال قرار گرفته و از سری خدمات آرایشگاه‌ها و کلینیک‌های زیبایی به شمار می‌رود. این ترکیب با تأثیر بر روند خونرسانی در مویرگ‌های اطراف فولیکول‌های مو، تغذیه فولیکول‌ها و در نتیجه پایداری ریشه موی شما را تقویت خواهد کرد.

همچنین با تأثیر بر ترمیم پل‌های دی سولفیدی موجود در ساقه موهای شما سبب از بین رفتن موخوره و درمان شکنندگی و خشکی موهای شما نیز خواهد شد. علاوه بر این، اوزون تراپی با خاصیت فوق‌العاده خود در آبرسانی موها، سبب شادابی و درخشندگی طولانی مدت موها می‌شود. یکی از دلایل اصلی سفید شدن زودرس موها عدم تأمین مواد مغذی به اندازه کافی به فولیکول های مو است. اوزون درمانی می تواند سرعت جذب مواد مغذی توسط فولیکول مو را افزایش دهد. علاوه بر این، اوزون به نوبه خود به حفظ رنگ طبیعی مو کمک می کند و از سفید شدن مو در سنین جوانی جلوگیری می کند.

فواید اوزون تراپی مو

از جمله خواص و فواید بی نظیر اوزون تراپی برای مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. درمان ریزش مو

ریزش مو می تواند نتایج بسیاری از عوامل از جمله روند طبیعی پیری، تغییرات هورمونی، کمبود مواد مغذی و یا عوامل پزشکی و روانشناختی باشد. اوزون درمانی با تزریق مولکول‌های محلول در آب O3 که باعث تحریک تولید سلول‌های مو می شوند و به درمان ریزش مو کمک می‌کند. اوزن، رگ‌های خونی ریزی را که در اطراف فولیکول مو قرار دارند تقویت می‌کند، باعث جوانسازی و تقویت غده های مو می شود، گردش خون را بهبود می بخشد و مواد مغذی را به فولیکول های مو می‌رساند. همه این عوامل می توانند ریزش کنترل نشده مو را از بین ببرند.

۲. افزایش حجم و تراکم مو

اوزون حجم و تراکم مو را افزایش می دهد. این روش درمانی می تواند تار موها را ترمیم و بازسازی کند. موخوره را کنترل می کند و برای موهای نازک و حساس مفید است. همچنین بسیاری از افرادی که تحت این درمان قرار گرفته اند شاهد بهبود چشمگیر رشد موهای خود هستند؛ زیرا با تقویت و تغذیه فولیکول مو باعث می شود تار موها قوی تر و بیشتر رشد کنند.

اوزون تراپی مو

۳. رطوبت رسانی به مو

رنگ کردن مکرر مو باعث خشک و شکننده شدن ساقه مو می شود. موهای خشک و موخوره دار مستعد شکستن و نازک شدن هستند. اوزون تراپی مو با محبوس کردن رطوبت در ساقه مو به موهای خشک و آسیب دیده کمک می کند. این روش درمانی بی نظیر ساقه مو را تغذیه می کند، ظاهری نرم و براق به مو می بخشد و باعث درمان وزی مو می شود. این کار برای موهای رنگ شده مفید است؛ زیرا پیوند تارهای مو و رنگ را تقویت می کنند تا از رنگ مو محافظت کنند.

۴. افزایش جریان خون در پوست سر

یک جنبه جالب اوزون درمانی این است که باعث افزایش یا افزایش جریان خون در پوست سر می شود. بهبود جریان خون در پوست سر باعث جوانسازی فولیکول های مو و تقویت رشد مو می شود. افزایش خونرسانی به پوست سر همچنین می تواند به مبارزه با عفونت های میکروبی پوست کمک کند.

۵. مبارزه با شوره سر

شوره سر یک مشکل غیر مسری پوست سر است با خارش شدید و پوسته پوسته شدن پوست سر مشخص می‌شود. اوزون می تواند پوست را با خواص ضد میکروبی قوی خود تثبیت کند. این درمان منحصر به فرد مو باعث از بین رفتن باکتری ها و قارچ ها می شود بدون اینکه به پوست سر و مو آسیب برساند.

۶. جلوگیری از سفید شدن زودرس موها

روش انجام اوزون تراپی مو

موها به کمک یک کاور در محوطه کابینی دستگاه قرار می گیرد. بخار آبی به دمای ۴۰ درجه که قابل تنظیم است در درون کابین جریان پیدا می کند. حین این فرآیند که ۴ الی ۵ دقیقه زمان می برد، فولیکول های مو تحریک شده و از سطح مو بلند شده و راه برای ورود هرگونه ماده به عمق ساقه و ریشه مو باز می شود. بعد از این مرحله با کمک امواج مافوق صوت، مولکول های آب تجزیه شده و شروع به ترکیب موکول های اکسیژن می کند و با قطع انرژی، مجدداً مولکول های o3 ناپایدار تجزیه شده و به o2 و o1 تبدیل می شوند. اتم اکسیژن که خاصیت اکسیداسیون قوی دارد از میان فولیکول های مو وارد عمق ساقه و ریشه مو می شوند و در مسیر خود حدوداً با ۸۰ الی ۸۵ درصد از عناصر مو ترکیب می شوند. این عمل باعث از بین رفتن بسیاری از میکروب ها، باکتری ها، قارچ های موجود در مو می شود. در مرحله نهایی محوطه کابین با گزینه cooling شروع به ایجاد سرما و خنک کردن ناگهانی می کند که باعث تحریک مجدد فولیکول ها و بسته شدن آنها می شود، لذا اتم اکسیژن در بافت مو محفوظ مانده و به کار خود ادامه می دهد. چنانچه موها در معرض گرمای مجدد قرار نگیرند این روند مدتی طول کشیده و اکسیداسیون متوقف نخواهد شد.

موارد منع انجام اوزون تراپی مو

نکته مهم برای انجام اوزون درمانی، در نظر گرفتن وضعیت سلامتی شماست؛ زیرا این روش برای زنان باردار و شیرده و افرادی که حساسیت پوستی شدید دارند توصیه نمی شود.

اوزون تراپی مو چند جلسه است؟

تعداد دفعات تکرار اوزون تراپی و فاصله زمانی میان این جلسات به وضعیت سلامت موها و مشکلاتی که مو با آنها درگیر است بستگی دارد.

عوارض اوزون تراپی مو

اگرچه اوزون درمانی تأثیر بسیار زیادی بر درمان مشکلات مو و پوست سر دارد؛ اما در صورت استفاده از اوزون به میزان زیاد، می تواند اثرات بسیار سمی و مخربی روی بدن داشته باشد. مقدار کم و تنظیم شده اوزون برای درمان کافی است و این روش درمانی ترجیحاً باید با توصیه و راهنمایی پزشک انجام شود. استنشاق تصادفی می تواند منجر به علائمی مانند سوزش چشم، سرفه، حالت تهوع یا استفراغ، یا سردرد ملایم در افراد بسیار حساس شود.

تعداد جلسات اوزون تراپی مو

تعداد جلساتی که شما لازم است برای درمان آسیب‌های موی خود از روش اوزون تراپی استفاده کنید، از فردی تا فرد دیگر متغیر است. این مساله کاملا به شدت آسیب موهای شما، جواب دهی و عکس‌العمل موهایتان به این روش درمانی و همچنین تشخیص متخصص مربوطه بستگی دارد. اما به طور معمول آثار درمانی آن از همان جلسه اول نمایان خواهد بود و با 3 تا 4 جلسه درمان، اکثر مشکلات شما بهبود خواهند یافت.

ماندگاری اوزون تراپی مو

مدت زمان ماندگاری آن نیز بسته به آسیب و نیاز موهای شما از ده روز تا چندین هفته خواهد بود.

قیمت اوزون تراپی مو

اوزون تراپی مو بسته به حجم و اندازه موها هزینه متفاوتی را در بر خواهد داشت.

اگر ساکن اصفهان هستید؛ برای رفع تیرگی و سیاهی زیر بغل با لیزر، بوتاکس تعریق ، جوانسازی پوست ، تزریق چربی ، لیزر موی زائد و بسیاری دیگر از اقدامات مربوط به پوست و زیبایی، می‌توانید به کلینیک پوست دکتر هما فاتحی مراجعه نمایید. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031
موبایل مطب : 09135116500


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
میکرودرم ابریژن چیست و چگونه انجام میشود؟میکرودرم ابریژن چیست و چگونه انجام میشود؟

میکرودرم ابریژن یکی از بی عارضه ترین و مؤثرترین روش‌های لایه‌برداری پوست است که به روش سندبلاست عمل کرده و از طریق پاشیدن تحت Force کریستال‌های آلومینیوم (کروندم) روی پوست و وکیوم هم‌زمان، لایه‌برداری می‌کند ... ادامه مطلب

پوست به چه دلایلی دچار خارش شده و چگونه درمان میشود؟پوست به چه دلایلی دچار خارش شده و چگونه درمان میشود؟

خارش پوست از علائم مشخصه بسیاری از بیماری‌ های پوستی و از نشانه‌ های غیر معمول برخی از بیماری‌ های سیستمیک است. این خارش ممکن است موضعی یا عمومی باشد و می‌ تواند به عنوان یک بیماری حاد یا مزمن رخ ‌دهد. در ادامه دلایل ایجاد خارش پوست و روشهای درمانی آن معرفی میشود. ... ادامه مطلب

لیزر اربیوم بهتر است یا co2لیزر اربیوم بهتر است یا co2

با توجه به اینکه جوانسازی پوست با لیزر به یکی از روش های متداول و پرطرفدار زیبایی تبدیل شده است، آشنایی با دو نوع لیزر اربیوم و لیزر CO2 می تواند کمک بزرگی باشد برای افرادی که تصمیم به انجام دادن این روش ها دارند. در این بخش به بررسی این دو لیزر پرداخته ایم. ... ادامه مطلب

آیا پس از تزریق چربی می توان ورزش کرد؟آیا پس از تزریق چربی می توان ورزش کرد؟

پس از تزریق چربی از انجام ورزش سنگین به مدت چند هفته باید خودداری شود. در صورتی که عادت به ورزش کردن منظم دارید، بعد از چند روز می توانید ورزش های سبک تری ( به شرط آن که موجب افزایش تورم و تعریق صورت نشود) انجام دهید. ورزش های کششی سبک مانند شنا و پیاده روی آرام مانعی ندارد. ... ادامه مطلب