تزریق ژل در اصفهان
بهترین درمان گودی زیر چشم با افزایش سن
چگونه پوست دست جوانتر و شادابتری داشته باشیم؟
سریعترین راه حجم دهی گونه
آفتاب سوختگی
بهداشت ، استخر ، تابستان
فرم چانه در زیبایی

همه چیز درباره تزریق ژل

ژل چیست؟

ژل نوعی پرکننده است که در فضاهای خالی بافت بمنظور پرکنندگی وکلاژنسازی وجوانسازی تزریق می شود.گاه کلمه فیلر بجای ژل بکار می رود.منظور از فیلر هرنوع پرکننده بافت است که می تواند چربی یا ژل باشد.

هدف از تزریق ژل چیست؟

هدف از تزریق ژل ،جبران حجم از دست رفته بافت وبرگرداندن طراوت وشادابی به پوست می باشد.در یک فرد جوان تمام نقاط چهره حالت محدب دارد .با افزایش سن این حالت تحدب در برخی نقاط از بین رفته وبه حالت تقعر وگودرفتگی تبدیل می شودوچهره حالت خسته پیدا می کند.با تزریق ژل می توان در عرض چند دقیقه این حجم از دست رفته را جبران کرد وحالت جوانی وشادابی را به پوست هدیه کرد..بعلاوه برخی ژلها با دارا بودن ترکیبان کلاژنساز،موجب کلاژنسازی ولیفت پوست می شوند.

انواع ژلهای تزریقی

ژلهای تزریقی از چند جنس مختلف می باشند

اسید هیالورونیک این ماده بطور طبیعی وبا غلظت بالا در بدن درنقاط مختلفی ازجملهبافت بین سلولی پوست، مایع بین مفصلی وغضروفها وجود دارد وبا افزایش سن ؛غلظت آن کاهش می یابد.این امر موجب ایجاد چروکهای پوستی وشلی درپوست می شود.تزریق این فیلرها می تواند موجب رفع چروکها ،پرکردن شیارهای پوستی وجوانسازی شود.ماندگاری این فیلرها بین 6 تا 12ماه بسته به محل تزریق می باشد.

کلسیم هیدروکسی آپاتیت این فیلرها مشابه مواد موجود در استخوان است وتا حدود یک ونیم سال ماندگار است.البته هزینه بالاتر از ژلهای هیالورونیک اسید دارند.

پلی لاکتیک اسید یاپلی کربولاکتون این فیلرها موجب کلاژنسازی می شوند.نایج فوری ندارند ودر عرض حدود چند ماه تاثیر خود را نشان می دهند.هزینه وماندگاری بالاتر ازژلهای اسید هیالورونیک دارند.

فیلرهایی که بیشتر در گذشته استفاده می شدند وحاوی ترکیبات سیلیکون بودند.مانگاری بسیار طولانی با عوارضی ازجمله احتمال جابجایی وعفونت داشتند.امروزه مصرف این ژلها منسوخ شده ولی گاه رد پایی ازآنها را در ژلهای ارزان قیمت وبدون مجوز می توان دید.

محلهای تزریق ژل

تقریبا تمامی نقاط صورت قابل تزریق ژل می باشند که بطور مختصر بررسی می شوند:

تزریق ژل درگونه تزریق ژل گونه با بیحسی موضعی قابل انجام است وبا تزریق 2 تا 5 سی سی ژل بسته به استخوان بندی صورت مراجعه کننده وحجم مورد نظر می توان گونه مطلوب را ایجاد کرد.

تزریق ژل در خط خنده خط خنده به خطی گفته می شود که مابین گونه ولب وجود دارد.بت تزریق ژل در این خط می توان آثار افزایش سن را از صورت پاک کرد.

تزریق ژل در خط اندوه خط اندوه به ژلی گفته می شود که مابین چانه ادامه خط خنده در پایین گونه وجود دارد.این خط چهره را اندوهگین نشان می دهد ومعمولا همراه افتادگی پوست در لبه فک پایین می باشد.درمان این خط بطور قابل ملاحظه ای صورت را جوانتر می کند.

تزریق ژل در لب تزریق در لب علاوه بر آبرسانی ورفع چروکهای لب می تواند اشکالات فرم لب ازجمله کوچکی وعدم تقارن لب را برطرف کند.نکته بسیار مهم وقابل توجه آنست که تزریق یک سی سی ژل به هیچ عنوان لب را از حالت طبیعی خارج می کند وفقط تاثیر فرمدهی وآبرسانی دارد.

زاویه سازی فک با تزریق ژل ایجاد زاویه فک مشخص می تواند با تفکیک بهتر حاشیه فک تحتانی از گردن ،صورت را زیباترو خوش فرمتر کند.

تزریق ژل در چانه بسیاری موارد مراجعین مستقیما جهت تزریق ژل چانه مراجعه نمی کنند.

تزریق ژل در شقیقه یکی از اولین نشانه های افزایش سن در شقیقه بصورت گودی ظاهرمی شود.

تزریق ژل در اطراف دهان تزریق ژل دراطراف دهان به منظورجوانسازی ورفع خطوط اطراف دهان

تزریق ژل خط اخم تزریق ژل در خط اخم به منظور پرکردن گودی ناحیه اخم پس از تزریق بوتاکس انچام می شود.

رینو پلاستی با تزریق ژل در بینی تزریق ژل دربینی می تواند اشکالات ظاهری از چمله گود رفتگیهای روی بینی را رفع کند وظاهر زیباتری به بینی بدهد.

لیفت ابرو با تزریق ژل با تزریق ژل درحاشیه ابرو می توان کنار خارجی ابرو را لیفت کرد.

مراقبتهای بعداز تزریق ژل کدامند؟

بعد از تزریق ژل تا 24 ساعت کرم آرایشی نزنید.کمپرس سرد بگذارید.تا چند روز ورزش سنگین نکنید وبه روی صورت نخوابید.در صورتی که سابقه تبخال دارید حتما قرص آسیکلوویر را طبق نظر پزشک مصرف کنید.

عوارض تزریق ژل کدامند؟

عوارض تزریق ژل شامل قرمزی وگاه کبودی در محل تزریق است که کوتاه مدت وگذرا هستند ودر عرض چند روز برطرف می شوند.

ژلهای ارزان قیمت وبدون مجوزچه عوارضی دارند؟

علاوه بر ژلهای مجوزدار، ژلهای فاقد مجوزنیز دربازار موجود هستند که در واقع تمام عوارضی که درباره تزریق ژل شنیده اید وترسی که از ژل دربرخی افراد وجود دارد به علت این ژلها می باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309
تلفن : 32245018 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :